US Open: Wawrinka legyőzte Nisikorit, először döntős

2016.09.10. 06:46
Stan Wawrinka négy szettben legyőzte (4:6, 7:5, 6:4, 6:2) a japán Nisikori Keit a US Open férfi egyes második pénteki elődöntőjében, így a világranglista-3. svájci lesz a Gaël Monfilst búcsúztató Novak Djokovics ellenfele a vasárnapi fináléban.

A második elődöntőt a 2014-ben ezen a tornán fináléig jutó Nisikori kezdte jobban, meg is nyerte az első szettet. Végül Wawrinka három óra hét perc alatt felőrölte egyre fáradó ellenfelét, a sorsdöntő pontokat pedig rendre megnyerte.

Érdekesség, hogy Wawrinka 2013 óta tízből tíz fináléját megnyerte, Djokovics ellen azonban 4–19 a győzelem–vereség mutatója.

A 31 esztendős Wawrinka karrierje során először jutott be a US Open döntőjébe és összességében harmadszor Grand Slam-fináléba. A mostani lesz a második GS-fináléja Novak Djokovics ellen, 2015-ben a Roland Garroson sikerült legyőznie a szerb világelsőt.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)