Hosszú Katinka ezüstérmes, a kínai tini megelőzte

2012.12.15. 19:45
Hosszú Katinka éremgyűjteménye egy ezüsttel gazdagodott (Fotó: Reuters)
Az isztambuli rövid pályás úszó-világbajnokság szombat esti programjának egyetlen magyar érdekeltségű számában Hosszú Katinka a második helyen végzett a 200 méteres vegyes úszás döntőjében, miután a kínai Je Si-ven megelőzte. Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen ért a célba.

HOSSZÚ: KICSIT MÉRGES VAGYOK

„Kicsit persze mérges vagyok, hiszen ezt a számot is szerettem volna megnyerni, sajnos, a végén a kínai egy picivel előbb ért oda. Végül is nem akarok panaszkodni, kétszer nekem jött ki jobban a vége, most az ellenfelemnek, nincs ezzel semmi baj. Viszont amikor elment a világítás egy része, az megzavart, egy pillanatra átfutott rajtam, mi van, ha teljesen sötét lesz, és újra kell úszni az egészet... Szóval, ez a malőr nem segített, az biztos. Ha valami hiba volt a mai úszásban, az talán az, hogy nem kezdtem olyan erősen, mint szerettem volna: nekem az első százon kell nagyon mennem, hiszen a mellúszás a leggyengébb a négy között. Összességében örülök, hogy már négy éremnél tartok, de ha azt kérdezi, hogy a két arany-egy ezüst-egy bronzot aláírtam volna-e előre, nos, akkor azt mondom: ez egyáltalán nem biztos" – mondta Hosszú Katinka a döntő után.

Nagyon kemény úszás volt, és nagyon sajnálom, hogy harmadszor is negyedik lettem ezen a világbajnokságon. Érmet akartam nyerni, de azt nem tudnám megmondani, hogy mi volt a baj. Az ősz jól sikerült, szerintem a Világkupa-részvétellel sokat fejlődtem, viszont bánt egy kicsit, hogy itt a világbajnokságon nem tudtam dobogóra állni" – értékelt Jakabos Zsuzsanna.

Az Isztambulban 200 méteres pillangóúszásban és 100 vegyesen aranyérmes, 400 vegyesen pedig bronzérmes Hosszú Katinka a mai döntőben 2:04.72 perc alatt teljesítette a 200 méteres távot a vegyesen, míg a mindössze 16 éves kínai Je Si-ven a világbajnoki rekordot jelentő 2:04.64 perc alatt ért a célba.

A bronzérmet a brit Hannah Miley szerezte meg a döntő másik magyar résztvevője, Jakabos Zsuzsanna elől.

A többi szombat esti futamban nem indult magyar versenyző. A női 100 méteres mellúszás fináléjában a litván Ruta Meilutyte győzött világbajnoki csúccsal, a jamaicai Alia Atkinson és a dán Rikke Möller Pedersen előtt.

A férfi 50 méter hát döntőjében ausztrál aranyérmet osztottak: Robert Hurley diadalmaskodott az amerikai Matthew Grevers és az orosz Sztanyiszlav Donyec előtt.

Férfi 50 méter pillangón a brazil Nicholas Santos világbajnoki rekorddal szerzett aranyérmet, a második helyen a dél-afrikai Chad Le Clos végzett, a harmadikon az amerikai Thomas Shields.

A nagy esélyes Ryan Lochte a világrekordot jelentő 50.71 másodperces idővel jutott a döntőbe a 100 méteres vegyes elődöntőjéből.

A női 4x100-as gyorsváltó fináléját az amerikaiak nyerték meg Ausztrália és Dánia előtt.