Vízilabda: a Dunaújváros nyerte a leány gyermekbajnokságot

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.05.06. 19:17
A Dunaújváros leánycsapata nyerte a gyermekbajnokságot, miután a döntőben egy góllal legyőzte a Szentest.

Győr adott otthont a leány gyermek vízilabda-bajnokság nyolcas döntőjének. A mini torna fináléjába a Dunaújváros és a Szentes együttese jutott, végül

8–7-es győzelmük után az újvárosiak emelhették magasba a trófeát.

Sokáig úgy tűnt, hogy sima lesz a mérkőzés, a DFVE ugyanis a félidőig nem engedte bevenni a kapuját, a második negyed után 4–0 állt az eredményjelzőn. A Szentes ezt követően elkezdte csökkenteni a hátrányát, és bár bő fél perccel a találkozó vége előtt egyetlen gólra zárkózott, egyenlíteni nem sikerült.

Bajnoki címet ünnepelhetett Győrben a dunaújvárosi leány gyermekcsapat Forrás: DFVE

A Schmidt Tamás által irányított Dunaújváros formaidőzítése tökéletes volt, a gárda ugyanis az alapszakaszban a harmadik pozícióban zárt a csoportjában, a felsőházból pedig a negyedik helyen jutott a nyolcas döntőbe. A bajnokcsapatban Cuk Mása, Schlapp-Molnár Annamari és Mihók Mandula (a női szövetségi kapitány, Mihók Attila lánya) jutott két gólig, a Tóth Gyula edzette Szentesben Dömsödi Döníz és Mácsai Kincső duplázott.

A harmadik helyért zajló mérkőzésen a KSI 14–5-re nyert a házigazda Győr ellen, így a sportiskolások bronzéremnek örülhettek.

Leány gyermek nyolcas döntő, Győr
Negyeddöntő:
 GYVSE Uni-Győr–BVSC-Zugló 11-3, KSI–Digi-Eger 18-7, Prolnterier-Szentes–UVSE 8-3, DFVE–FTC-Telekom 13-8
Elődöntő: Győr–DFVE 7-12, KSI–Szentes 10-10, büntetőkkel: 2-4. Az 5-8. helyért: BVSC–FTC 6-11, Eger–UVSE 7-14