PL: az Arsenal és a Newcastle is győzelemmel kezdte az idényt; horrorsérülés Kerkezék meccsén

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.08.17. 18:09
Az Arsenal győzelemmel kezdte az idényt (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal, a Newcastle United és a Brighton is nyert, míg a Nottingham Forest döntetlent játszott a Bournemouthszal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2024–2025-ös kiírásának nyitófordulójában.

ARSENAL–WOLVERHAMPTON

Az elmúlt két idény ezüstérmesére papíron könnyű mérkőzés várt otthon a „farkasok” ellen. Az Arsenal a mérkőzés elején Bukayo Saka révén többször is helyzetbe került, aztán a félidő közepén az angol játékos beadásából Kai Havertz bólintott a kapuba (1–0).

A 36. percben szintén egy fejesből majdnem egyenlített a Wolverhampton, de David Raya a helyén volt.

A szünet után veszélyesebben játszottak a vendégek, ám a hajrához érve Saka betalált, és ezzel eldöntötte a találkozót (2–0).

EVERTON–BRIGHTON

Három gólt is szerzett Liverpoolban a Brighton (Fotó: Getty Images)
Fotó: Jan Kruger

Az Everton – amely az előző kiírásban a pontlevonása miatt elsősorban a bennmaradásért küzdött – számára nem indult jól a bajnokság, ugyanis Mitoma Kaoru révén a Brighton a 26. percben előnybe került (0–1).

A szünet után ismét betaláltak a vendégek, Danny Welbeck helyezett a sarokba (0–2).

Ez nem az Everton meccse volt, a 66. percben a 39 éves és 39 napos Ashley Young lerántás miatt piros lapot kapott. Ezzel ő lett a PL történetének legidősebb játékosa, akit kiállítottak.

A végén még két gólt berámolt a Brighton, de csak Simon Adingráét adta meg a játékvezető (0–3). Győzelmükkel a „sirályok” az élre álltak.

NEWCASTLE–SOUTHAMPTON

Oscar-díjas alakítás, hiszen kiosztották a pirosat (Fotó: Getty Images)

A „szarkák” az előző idényben nem tudták kiharcolni az európai kupaszereplést, így most elég nekik a hazai sorozatokra fókuszálniuk. A bajnokságot otthon, az újonc Southampton ellen kezdték, és előzetesen benne volt a pakliban, hogy ez is olyan sima lesz, mint az előző kiírásban az Aston Villa elleni első meccsük, amely 5–1-gyel végződött. Fabian Schär azonban tett arról, hogy ne legyen nyugodt mérkőzése a Newcastle-nak, ugyanis a 28. percben kiállíttatta magát. A svájci védő Ben Breretonnal akaszkodott össze, de talán túlságosan is szigorú ítélet volt a piros lap. A „szentek” játékosa viszont megúszta az esetet egy sárgával.

Az emberhátrány ellenére a hazaiak szereztek (végül győzelmet érő) vezetést, a vendégek kapusa által elpasszolt labda gyorsan Joelinton elé került, aki nem hibázott (1–0).

NOTTINGHAM–BOURNEMOUTH

Szörnyű sérülés (Fotó: Getty Images)

Szoboszlai Dominik után a Premier League-ben szereplő másik légiósunk, Kerkez Milos is kezdett csapata idénybeli első tétmérkőzésén.

Borzasztóan indult a találkozó, a hazaiak középpályása, Danilo szörnyű sérülést szenvedett.

A meccs első gólját a félidő közepén könyvelhettük el, Chris Wood volt eredményes (1–0). Szűk tíz perccel később úgy tűnt, egyenlít a Bournemouth, de a gólt les miatt nem adta meg a játékvezető.

A 86. percben összejött az egyenlítés a vendégeknek, Antoine Semenyo némiképp szerencsés góljával lett 1–1.

Kerkez Milos végigjátszotta a mérkőzést.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Havertz 25., Saka 74.)
Everton–Brighton & Hove Albion 0–3 (Mitoma 26., Welbeck 56., Adingra 86.)
Kiállítva: Young (66., Everton)
Newcastle United–Southampton 1–0 (Joelinton 45.)
Kiállítva: Schär (28., Newcastle)
Nottingham Forest–AFC Bournemouth 1–1 (Wood 23., ill. Semenyo 86.)

Később
West Ham United–Aston Villa 1–2 (Paquetá 37. – 11-esből, ill. Am. Onana 4., Durán 79.)