Az első percben gólt kapott a Tottenham, de a héten másodszor is fordítani tudott, és győzött is

K. Zs.K. Zs.
2024.09.21. 18:20
Dominic Solanke (jobbra) és Szon Hung Min gólöröme a Tottenham egyenlítése után (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United elvesztette veretlenségét az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) mostani idényében: a „szarkák” 3–1-re kikaptak a Fulham vendégeként az 5. forduló szombati játéknapján. A Tottenham 3–1-re megverte a Brentfordot, az Aston Villa – nem kis nehézségek árán – a Wolverhamptont (3–1), az Everton és a Southampoton megszerezte az első pontját.

TOTTENHAM–BRENTFORD 3–1

Két bajnokit vesztett egymás után a Spurs, és bár a Ligakupában nagy nehezen továbbvergődte magát szerdán, tábora éhezte a PL-sikert – ehhez képes Bryan Mbeumo pazar kapáslövésével már a 23. másodpercben vezetett a Brentford… Egy labdaeladásból épített akció végén Dominic Solanke gyorsan egyenlített, majd a szerdai hős, Brennan Johnson is góllal büntetett egy vendéghibát, így Spurs-szemmel máris jobban nézett ki az eredményjelző. A megnyugvás azonban csak a 85. percben érkezett el, amikor James Maddison berúgta a harmadikat.

ASTON VILLA–WOLVERHAMPTON WANDERERS 3–1

Sorozatban a harmadik bajnoki győzelméért lépett pályára a Villa, de ez nem látszott a játékán az első félidőben: a pocsék produkció láttán Unai Emery menedzser már a félidő végét jelző sípszó előtt bent volt az öltözőfolyosón. A Wolves meg vezetett, Matheus Cunha egy eredményes letámadás végén lőtt a jobb alsóba. A szünet után sem futballozott szemet kápráztatóan a hazai csapat, de az akarat meghozta diadalát: a 73. percben Ollie Watkins egyenlített, a 88.-ban Ezri Konsa közelről berúgta a vezető gólt, sőt még Jhon Durán, a cserekirály is hozta szokásos gólját a kispadról beszállva – ha nehezen is, de megszületett az a papírformának ígérkező győzelem.

FULHAM–NEWCASTLE UNITED 3–1

Veretlenül érkezett a Newcastle a Craven Cottage-be, de már az első félidő közepén nagy veszélyben volt a státusa: Raúl Jiménez és Emile Smith Rowe is rúgott egy-egy gólt, kettővel ment a Fulham. Az újrakezdés után Harvey Barnes azonnal szépített, azonban az egyenlítés nem jött össze, sőt a ráadásban Reiss Nelson a remek napot kifogó hazaiak harmadik gólját is megszerezte. A Newcastle tehát behúzta az első strigulát a vereségek rovatába, eközben a Fulham már négy forduló óta veretlen.

LEICESTER–EVERTON 1–1

Mindkét csapat beragadt a rajtnál, különösen az Everton; a liverpooli kékek pont nélkül kezdték a fordulót, és bár Iliman Ndiaye szép cselek utáni, kapufás lövésével sokáig vezettek, az idény eddigi forgatókönyve alapján csak idő kérdése volt, mikor csúszik ki a kezükből az előny. Az időnként irgalmatlan nagy esőben zajló meccs 73. percében jött el a pillanat: egy szöglet után Stephy Mavididi a kapuba kotorta a labdát. Mindazonáltal Simon Dyche csapata ezúttal kitartott a végéig, meg is van az első pontja.

SOUTHAMPTON–IPSWICH 1–1

Ez a két csapat is győzelem nélkül botladozott el az 5. fordulóig, a Sotonnak pontja sem volt még, és bár Tyler Dibling élete első PL-góljával sokáig vezetett, megvolt az első diadal esélye, a ráadásban két pont elúszott – de legalább megvan az első…

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 3–1 (Watkins 73., Konsa 88., Durán 90+4., ill. Matheus Cunha 25.)
Fulham–Newcastle United 3–1 (R. Jiménez 5., Smith Rowe 22., R. Nelson 90+2., ill. H. Barnes 46.)
Tottenham Hotspur–Brentford 3–1 (Solanke 8., B. Johnson 28., Maddison 85., ill. Mbeumo 1.)
Leicester City–Everton 1–1 (Mavididi 73., ill. I. Ndiaye 12.)
Southampton–Ipswich Town 1–1 (Dibling 5., ill. Morsy 90+5.)
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Luis Díaz 27., 29., D. Núnez 37.) – részletek itt!