PL: nem volt kérdés – a duplázó Jackson vezérletével londoni derbit nyert a Chelsea

B. D. K.B. D. K.
2024.09.21. 15:23
Nem kérdés, ki volt a hős (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 3–0-ra nyert a West Ham United vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Mindkét csapat botladozva kezdte a bajnokságot: a West Ham négy, míg a Chelsea hét pontot gyűjtött négy forduló alatt, így a középmezőnyből várták a londoni derbijüket.

Hazai helyzettel indult a mérkőzés, de kimaradt, aztán a túloldalon Nicolas Jackson lépett meg a bal szélen, és éles szögből a kapus lába között a kapuba helyezett. A gólpasszt az a Jadon Sancho adta, aki ezzel a második mérkőzésén már a második asszisztját jegyzi új csapatában (0–1).

A 12. percben Jackson közel állt a gólpasszhoz is, de Cole Palmer ígéretes helyzetből mellé gurított. A 18. percben aztán ismét ő került helyzetbe, és ezúttal sem hibázott (0–2).

A félidő közepe táján egy West Ham-játékos esett el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, de nem kapott büntetőt. Pár perccel később Mohammed Kudus talált a kapuba, de lesről.

Az első félidőben gyorsan betalált a Chelsea, és a másodikban is így tett: egy kontra végén Jackson passza után Palmer lőtt kapufás gólt (0–3).

A mérkőzés ezzel eldőlt, Enzo Maresca vezetőedző pedig gyorsan le is kapta a pályáról mindkét gólszerzőjét. Helyükre Joao Félix és Christopher Nkunku álltak be, utóbbi pedig közel került a gólhoz, ám közeli fejesét Alphonse Areola bravúrral kitornászta.

Győzelmével a Chelsea tíz pontos, és a 16 órás kezdetű meccsek előtt a második helyen áll.