Ami a futást illeti, esetemben ez az év finoman szólva sem a csúcsok döntögetéséről és a remek teljesítményekről emlékezetes, hanem a futottak még kategóriába átmasírozó sportoló kitartó, ám eredménytelen szerencsétlenkedéseiről.
Még hagyján, hogy el kellett engednem az Ultrabalatont, de az, hogy a sok lelkes felkészülő edzésbeszámolóit hallgatva még azt sem tudom mondani, hogy én erre meg amarra futottam, már botrány. Most éppen egy vírusos megbetegedés miatt maradtak el az edzések. Ez a „tünemény” szépen átdübörgött rajtam (sőt az egész családon), lázzal, torokfájással – meg hasonlókkal – járt együtt. Meg vagyok győződve róla, hogy a futásnak köszönhetően tartott nálam viszonylag rövid ideig, de a sportolásból azért elvett jó néhány napot.
Most már nagyon várom, hogy újra kiszabaduljak a korábban unalmasnak tartott, ám most nagyon hiányzó valamelyik körömre. TRX-re már lemerészkedtem, és úgy érzem, néhány nap múlva jöhet a futás is.
Az ultrabalatonosoknak hatalmas hajrá, a jelek szerint most nem kell tartani esőtől! Ha tényleg nem ered neki, kizárólag annak lesz köszönhető, hogy nem leszek ott…
ULTRAKELEK.WEBNODE.HU
Hernádi László az Ultrabalaton kapcsán a Balatont körbekerülő futóútvonalát bemutató sorozatának utolsó fejezetéhez ért. Remek történeti leírása, illetve az útvonal részletes bemutatása vélhetően minden indulónál eléri a célját, hogy – bármilyen fáradt, és bármennyire is monoton a futás – még az unalmasabb szakaszokat is érdekesnek találja.
A szlovéniai Julian Alps Trail Run versenyén több futónk is részt vett, ezekből a beszámolókból lehet szemezgetni
AZ EMBER, AKI NÉHA FUTNI IS SZOKOTT (Facebook)
Újvári Balázs a szlovén kihívás 60 kilométeres távján indult, amelyen 3130 méteres szint nehezítette a futók életét.
A rendkívül combos emelkedőket meredek lejtők követték, végig izgalmas terepen haladtak, amiről néhány kép is készült!
MARADJ MOZGÁSBAN FUTÓBLOG (Facebook)
A bejegyzésben a részletes beszámoló mellett videó is felkerült a Szlovéniában rendezett versenyből, látszik, milyen kemény volt a terep és pazar a környezet!
Egyre közeledik a csapadékosabb időjárás, ami a terepfutók számára a sáros, vizes futásokat jelenti. Esőben futni szerintem kifejezetten jó, de nehezebb terepen nem árt ilyenkor óvatosabban haladni. A vizes, köves ösvényeken a legjobb cipők is csúsznak, instabillá válik a mozgás. Ezt viszonylag egyszerűen lehet ellensúlyozni: sokat kell gyakorolni, eleinte természetesen könnyebb útvonalon, különböző tempókkal, lejtőn és emelkedőn egyaránt. Eszközökkel is segíthetjük a biztonságos futást, a túrabot megfelelően használva rengeteget tud segíteni, de a csúszásgátló talán még jobb. Ebből érdemes a kifejezetten terepfutásra készített darabokat használni, mert a városi darabok nem ilyen igénybevételre vannak tervezve. A minőség is fontos, nem érdemes spórolni rajta.