A tavaly novemberben megjelent Unguarded című önéletírás így Scottie Pippen a sorozatban elhangzottakra adott válaszaként is olvasható.
„Sokkal jobb csapattárs voltam, mint Michael bármikor” – írja Pippen egy helyütt, és ez a mondat voltaképpen a kötet mottója is lehetne. A szerző ugyanis végig azt igyekszik nyomatékosítani, hogy a kilencvenes évek Chicagójában hiába szerepelt egy megkérdőjelezhetetlen klasszis (azt Pippen sem vitatja, hogy Jordan az volt), mesteri háttérmunkások nélkül nem nyert volna a franchise fél tucat bajnoki címet. De a már játékosként is szókimondó Pippen nem csak Jordanről fogalmaz meg markáns véleményt: Jerry Krause általános igazgató, Jerry Reinsdorf klubtulajdonos, az alattomosan játszó Detroit Pistons „rosszfiúi” éppúgy megkapják a magukét, mint (egy 1994-es eset miatt) a zseniális vezetőedző, Phil Jackson.
A nehezteléseken túl viszont hiányoznak a könyvből azok a történetek, amelyeket a rajongók még nem ismernek. Márpedig Scottie Pippen ezekkel a kis kulisszatitkokkal tudott volna kilépni abból az árnyékból, amelyet Michael Jordan vetett rá karrierje során.
Utazás a pingpongasztal körül – a legjobb magyar asztalitenisz-sztorik egy kötetben |
Csípős futballfilozófia, avagy miért nem rendezték meg az „igazi” Évszázad mérkőzését? |
(Scottie Pippen–Michael Arkush: Unguarded, Atria Books, 2021)
(A cikk a Nemzeti Sport szombati melléklete, a Képes Sport 2022. március 19-i lapszámában jelent meg.)