F1: hátfájdalmai miatt kérdéses Räikkönen szereplése Koreában

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
Vágólapra másolva!
2013.10.03. 08:58
null
Räikkönen még maga sem teljesen biztos benne, hogy tudja vállalni a futamot – de reménykedik (Fotó: Reuters)
Hátfájdalmai miatt kérdéses Kimi Räikkönen szereplése a vasárnapi Formula–1-es Dél-koreai Nagydíjon.

A finn pilóta már a szeptember 22-i Szingapúri Nagydíjon is fájdalomcsillapítót használt, és ott a 13. helyről rajtolva végül a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Az összetett pontversenyben negyedik helyen álló lotusos versenyző annyit közölt szerdán, hogy várhatóan majd a pénteki szabadedzésen derül ki, vállalja-e a futamot.

„Nem lennék itt, ha nem indulnék. Eléggé felesleges lett volna elutazni, ha úgy érezném, hogy nem tudok rajtolni. Persze majd meglátjuk, ha beülök az autóba. Most úgy érzem, rendben van a sérülésem, amellyel hosszú ideje küszködök, de csak akkor dől el, ha vezetek. A múltkor is mondtam, nem az volt az első eset, hogy fájdalmaim voltak, és nem is az utolsó. Néha meg kell küzdenem a kínokkal” – vélekedett Räikkönen.

Legfrissebb hírek

Verstappen nem foglalkozik a távozásáról szóló pletykákkal; Alonso nem félti a helyét az Aston Martinnál

F1
9 órája

Piastri a bajnokság élére állna; fokozódik a helyzet a Red Bullnál, a Ferrari az idei első dobogóját kergeti Dzsiddában

F1
17 órája

Verstappen szuzukai teljesítménnyel feledtetné a bahreini csalódást Szaúd-Arábiában

F1
2025.04.16. 16:37

Russell közeledik a hosszabbításhoz, de Verstappen mindent boríthat?

F1
2025.04.16. 13:12

Közelében sem vagyok annak, amire képes lehetnék, bármilyen fájó is ezt kimondani – Norris

F1
2025.04.14. 20:03

Az FIA büntetett, majd visszakozott – furcsa esetekből nem volt hiány Bahreinben

F1
2025.04.14. 13:49

Hamilton úgy érzi, rájött, hogyan kell vezetni az „idegen" Ferrarit

F1
2025.04.14. 12:09

Marko attól fél, hogy Verstappen távozik – a Red Bull válságmegbeszélést tartott a riasztó bahreini verseny után

F1
2025.04.13. 23:25
Ezek is érdekelhetik