F1: Alonso nem indul az Ausztrál Nagydíjon - hivatalos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.03.03. 13:09
null
Alonso nem indul az idénynyitón – közölte a McLaren-istálló (Fotó: Reuters)<br />
A február 22-én tesztbalesetet szenvedett Fernando Alonso nem indul az Ausztrál Nagydíjon – adta ki hivatalos közleményben a McLaren-istálló.

A kétszeres világbajnok spanyol – aki 2007-ben már egy idényt eltöltött a McLarennél – 2015-ben tért vissza a wokingiakhoz, amelynek ettől az évtől 1992 óta először a Honda szállít motort.

A McLaren-Honda téli tesztelése rémesen alakult, s a helyzetet tovább rontotta Alonso február 22-i barcelonai balesete, amely során a falnak ütköző spanyol rövid időre elveszítette az eszméletét, agyrázkódást szenvedett, és három éjszakát kórházban töltött. Az utolsó teszten nem is vett részt.

„Nehéz elfogadni, hogy nem lehetek ott Ausztráliában, de megértem a kockázatot. Második agyrázkódás 21 napon belül határozott NEM” – írta Alonso a Twitterre. A melbourne-i verseny épp a baleset utáni 21. napon lesz, a pénteki edzésnap pedig még előbb.

Az autóban Kevin Magnussen ült helyette, a dán helyettesíti március 13-án, 14-én és 15-én Melbourne-ben is.

„Fernando Alonso orvosai átfogó vizsgálatokat végeztek a versenyzőn, és megállapították, hogy teljesen egészséges, semmilyen tünete nincs agyrázkódásnak, ideggyógyászati és kardiológiai szempontból is jól van – kezdődik a közlemény. – Ugyanakkor Fernando orvosai azt tanácsolták, hogy a tesztbalesete során elszenvedett agyrázkódása miatt minimálisra kell csökkenteni annak esélyét, hogy a közeljövőben hasonló agyrázkódást szenvedjen el. Ez nem ritka a sportolóknál.”

„A kockázat minimalizálásának érdekében az orvosai kiemelték, nem tanácsolják, hogy elinduljon a márciusi Ausztrál Nagydíjon. Fernando tudomásul vette a döntést, a csapat pedig úgy határozott, Jenson Button mellett a Fernandót helyettesítő Kevin Magnussen indul az idénynyitó versenyen. Fernando folytatja a rehabilitációt, és úgy készül, hogy a március 29-i Malajziai Nagydíjon már ott lesz” – írta a csapat.

A bejelentés csak erősíti azokat a feltételezéseket, amely szerint a McLaren nem mindent mondott el a balesetről, eltitkol valamit, amikor azt állítja, hogy széllökés okozta a kicsúszást.

A spanyol El Mundo szerint a pilóta furcsának találta, hogy nem beszélnek vele a McLaren vezetői a balesetről, amelyre nem emlékszik, és magyarázatot követel. Állítólag azt is leszögezte, hogy amíg nem tudja meg, mi történt pontosan, nem ül újra autóba.

Legfrissebb hírek

Verstappen nem foglalkozik a távozásáról szóló pletykákkal; Alonso nem félti a helyét az Aston Martinnál

F1
9 órája

Piastri a bajnokság élére állna; fokozódik a helyzet a Red Bullnál, a Ferrari az idei első dobogóját kergeti Dzsiddában

F1
17 órája

Verstappen szuzukai teljesítménnyel feledtetné a bahreini csalódást Szaúd-Arábiában

F1
2025.04.16. 16:37

Russell közeledik a hosszabbításhoz, de Verstappen mindent boríthat?

F1
2025.04.16. 13:12

Közelében sem vagyok annak, amire képes lehetnék, bármilyen fájó is ezt kimondani – Norris

F1
2025.04.14. 20:03

Az FIA büntetett, majd visszakozott – furcsa esetekből nem volt hiány Bahreinben

F1
2025.04.14. 13:49

Hamilton úgy érzi, rájött, hogyan kell vezetni az „idegen" Ferrarit

F1
2025.04.14. 12:09

Marko attól fél, hogy Verstappen távozik – a Red Bull válságmegbeszélést tartott a riasztó bahreini verseny után

F1
2025.04.13. 23:25
Ezek is érdekelhetik