F1: bajban a Racing Point, döntés született a másolás ügyében – hivatalos

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2020.08.07. 11:04
null
A Racing Point 15 pontot bukott el (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) péntek délelőtt hivatalos közleményben tudatta, hogy helyt adott a Renault óvásainak, és pontlevonással, valamint pénzbírsággal sújtotta a Racing Pointot.

 

1. A 70. ÉVFORDULÓ NAGYDÍJA
AUGUSZTUS 7., PÉNTEK
1. szabadedzés: 12.00–13.30
2. szabadedzés: 16.00–17.30
AUGUSZTUS 8., SZOMBAT
3. szabadedzés: 12.00–13.00
Időmérő: 15.00–16.00
AUGUSZTUS 9., VASÁRNAP
A verseny (52 kör, 306.198 km) rajtja: 15.10
A KÖVETKEZŐ FUTAMOK
Augusztus 16., 15.10
Spanyol Nagydíj
Augusztus 30., 15.10Belga Nagydíj
Szeptember 6., 15.10Olasz Nagydíj

A Renault múlt hétvégén sorozatban a harmadik verseny után nyújtott be óvást a Racing Point fékhűtőinek szabályosságát firtatván, miután állítása szerint tilos információmegosztás eredményeként sikerült ilyen jól a tavalyi Mercedes, a W09-es lemásolása. Az FIA befogadta az enstone-iak óvásait, s a vizsgálódásba bevonta az „ezüstnyilakat" is, aminek következményeként már a második nagydíjat követően lefoglalta a tavalyi Mercedes és az idei Racing Point első és hátsó fékhűtőit.

A három csapat képviselői végül A 70. Évforduló Nagydíjának szerdai napján vettek részt a meghallgatáson, majd a tárgyalást követően a döntéshozók úgy határoztak, helyt adnak a Renault óvásainak, így a szövetség 15 konstruktőri pontot vont le a Racing Pointtól, és 400 ezer eurós pénzbírságot is kiszabott a csapatra.

Az FIA vizsgálatából kiderül: míg az RP20 első fékhűtői legálisnak minősültek az után, hogy a gárda már tavaly is használta a megoldást, a hátsó fékhűtők úgy mutatnak hasonlóságot a Mercedes elemeivel, hogy 2019-ben még nem a partner megoldását alkalmazta az alakulat – a fékhűtők idén kerültek fel az úgynevezett listázott elemek listájára, ami azt jelenti, hogy valamennyi konstruktőrnek magának kell megterveznie és létrehoznia az adott megoldást.

A szövetség közlése szerint a szabálytalanság miatt autónként 7.5 pontos pontlevonással és 200 ezer eurós pénzbüntetéssel sújtotta a gárdát a Stájer Nagydíj kapcsán, míg a Magyar és a Brit GP-re hivatalosan megrovást kapott a Racing Point az illegális kocsi használatáért, mivel nem a technikai, hanem a sportszabályzatot szegték meg.

Arról egyelőre nem érkezett hivatalos megerősítés, hogy a folytatásban változatlan fékhűtésekkel rajthoz álló Racing Point él-e a fellebbezési jogával.

 

Legfrissebb hírek

Erős Red Bull, tanácstalan Ferrari, feszültségek az FIA körül – a Bahreini Nagydíj következik

F1
3 órája

Lemondott posztjáról az FIA eddigi elnökhelyettese

Egyéb autó-motor
5 órája

Többek között Alonsót, Leclerc-t és Russellt is félreállítja a csapata a bahreini nyitányon

F1
2025.04.08. 19:15

„Jelenleg Verstappen jelenti a különbséget, de...” – a McLaren reméli, hogy a következetessége végül kifizetődik

F1
2025.04.08. 12:40

Max-faktor – Zsoldos Barna jegyzete

F1
2025.04.07. 23:09

„Két-három tized a lemaradásunk" – a Ferrari nem vár csodát a fejlesztésektől

F1
2025.04.07. 15:01

Doohan alig tudott kiszállni az autóból a japán verseny után – érik a pilótacsere az Alpine-nál?

F1
2025.04.07. 13:57

„Úgy tűnt, Piastri gyorsabb" – Marko gúnyolódott a McLaren óvatos stratégiáján

F1
2025.04.07. 12:00
Ezek is érdekelhetik