Buddenborg hat triplát dobott a ZTE-nek (Fotó: Czagány Balázs)
(25–23, 15–11, 19–4, 12–16)

Gabányi-sportcsarnok, 800 néző. V: Kékesi, Cziffra
MAFC: MALJKOVICS (13/6), BUDDENBORG (25/18), Kangyal (12/6), Sajni (2), Rowe (6). Cs: KECSKÉS (7), Kolarics (–), MOLNÁR A. (3), Likár (3/3). Edző: Merim Mehmedovics
ZALAEGERSZEG: Szájer (–), Gáspár (6/3), BENCZE T. (14/9), Kámán (4), CSAPLÁR-NAGY E. (17). Cs: Simon L. (6), Polster (2), Hoffmann (3/3), Volf (2). Edző: Kovács László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–9. 6. p.: 11–11. 9. p.: 20–18. 12. p.: 27–23. 17. p.: 35–32. 19. p.: 38–32. 24. p.: 42–38. 26. p.: 50–38. 32. p.: 61–39. 36. p.: 68–45
Kipontozódott: Bencze T. (38. p.)

Az első negyed elején némileg megszöktek a vendégek, ám Buddenborg hárompontosainak és Kangyal agresszív betöréseinek köszönhetően nem csupán a felzárkóztak, hanem a kilencedik perctől a vezetést is megszerezték a hazaiak. A mérkőzést rendkívül sok eladott labda és pontatlan dobás jellemezte mindkét oldalról. A félidőre a MAFC hatpontnyi előnyt kovácsolt, pedig Bencze és Csaplár-Nagy a túloldalon szorgalmasan gyűjtögette a pontokat. A nagyszünet után impulzívabb játékkal rukkolt elő az Újbuda, amivel 22 ponttal maga mögött hagyta ZTE-t, és meg is tudta tartani tetemes előnyét a meccs végéig, mert Kecskés jól védekezett, míg Buddenborg minden helyzetből szórta a kosarakat.

Mestermérleg
Merim Mehmedovics:
– Idegesen kezdtünk, mert fontos meccs volt, így fontos győzelmet is szereztünk.
Kovács László: – Gratulálok a MAFC-nak. A felkészülésünkre hivatkozhatnék, de nem akarok mentegetőzni.

Soproni Ászok-SMAFC–Mol Szolnok 95–94
(18–27, 23–15, 15–16, 25–23, 14–13)

Sopron, 400 néző. V: Váradi, Török
SOPRON: MCDANIEL (21), Pojbics (13/9), Rawlins (14/3), Mogyorósy (2), VILCINSKAS (14). Cs: Sallay (2), WALKE (14), PALOTAI (15/9). Edző: Vetési Imre
SZOLNOK: Takács (7/3), VAISVILA (21/6), KOBALE (38/18), OROSZ (15), Masiulis (8). Cs: Mérész Cs. (4), Rusznák (–), Cziczás (1). Edző: Rezák László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–3. 5. p.: 6–11. 11. p.: 20–30. 19. p.: 41–40. 25. p.: 48–51. 33. p.: 60–59. 40. p.: 77–79. 42. p.: 83–87
Kipontozódott: Masiulis (40. p.), Orosz (43. p.), Vilcinskas (45. p.)

A beteg Körtélyesi nélkül állt ki a Sopron, viszont visszatért a csapatba a litván Vilcinskas. Az első negyedben a jól védekező és támadásban is tündöklő szlovén Kobale találataival a magabiztosan játszó Szolnok jutott megérdemelt vezetéshez. A kisszünet után valósággal feltámadtak az Ászok, amiben elévülhetetlen érdemeket szerzett két mezőnyember, a csereként beálló Walke, valamint Pojbics. A térfélcserét követően aztán, ha lehet, még nagyobb lett a küzdelem, a rendes játékidő végén drámai hajrában egyenlített a hazaiak amerikai irányítója, McDaniel. A hosszabbításban a hihetetlen lelkesedéssel játszó sörgyári gárda McDaniel büntetőivel, Palotai triplájával, majd az ugyancsak általa jegyzett utolsó másodperces kosárral végül is nagyszerű, igazi karácsonyi hangulatot teremtő győzelmet aratott – nem kis meglepetést szerezve ezzel.

Vetési Imre:
– Minden, ami szép, jó és izgalmas egy férfi kosárlabdameccsen, benne volt a mai mérkőzésben. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
Rezák László: – Jobbak voltunk, de öten játszottunk a hat ellen.