Zala Volán-ZTE–Röhnisch-Foton Sopron 65–68 (21–17, 12–18, 12–9, 14–15, 6–9)

Zalaegerszeg, 150 néző. V: Téczely, Hollósy
ZALAEGERSZEG: Darida (8/6), HELLER (8), ZSOVÁR (12/6), LICHNEROVÁ (16), Varga R. (9). Cs: MAJOR (12/6), Vágvölgyi (–). Edző: Horváth József
FOTON: KOCSIS (6), Burgmann (4), SZÔKE (25/3), Dénes (6), Radnóty (1). Cs: HORVÁTH ADRIENN (12/3), Halmos (–), LÓDI (14/3). Edző: Válé Flórián
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–9. 14. p.: 28–21. 25. p.: 38–42. 35. p.: 51–47. 43. p.: 63–66
Kipontozódott: Darida (29. p.), Horváth Adrienn (45. p.)

Az első negyedben a soproni centerek távoli pontjait Zsovár remek tempósorozata válaszolta meg. A tizedik perctől a védekezés is szerepet kapott, majd Szőke agilitásának köszönhetően a Foton érezhette kezében a mérkőzést. Aztán jött az újabb fordulat: Heller és Lichnerová szépen szervezte a hazai támadásokat, no meg irányította a kemény védekezést, ami oda vezetett, hogy még meccslabdája is volt a nyeretlen Volánnak. Az ekkorra már mindkét oldalon birkózássá fajult védőmunka, továbbá a vendégek letámadása izgalmas mérkőzésen hosszabbításban érvényesített papírforma-győzelmet eredményezett a több lábon álló Válé-együttesnek.

Mestermérleg
Horváth József:
– Az első játékrészben málén játszottunk a zóna ellen, ami utána jött, az sok mindenre hasonlított, de kosárlabdára nem. Úgy érzem, ezeket a mérkőzéseket januárban már meg fogjuk nyerni.
Válé Flórián: – Az első tizenöt percben önmagunkhoz képest nagyon mérsékelten védekeztünk, onnantól pedig hatalmas akarással ellensúlyoztuk az idény legritmustalanabb játékát a kulturáltan kosarazó vetélytárs ellen.