Otthon ütötték ki a TFSE-MTK-t a női kosárlabda Európa-kupában

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2024.09.18. 21:31
Dúl Panka tíz pontot szerzett a fővárosi csapatban (Fotó: TFSE)
A TFSE-MTK hazai pályán súlyos, 90–57-es vereséget szenvedett a francia UFAB 49 Angers-tól a női kosárlabda Európa-kupa selejtezőjének szerdai játéknapján.

A TFSE-MTK az első nemzetközi mérkőzésére készült, amely nem alakult a legszebben. Már a találkozó legelején magához ragadta a kezdeményezést a francia Angers, szigorú emberfogásos védekezést alkalmazott, a másik oldalon könnyű kosarakat ért el, ezzel megalapozta a későbbi végkifejletet.

A hazaiak első pontját Dúl Panka dobta büntetőből a harmadik percben, de nem sikerült megállítani az Angers hengerét. A második negyedben sem változott a játék képe, a vendégek tovább növelték előnyüket, a TFSE pedig nem találta az agresszív védekezés ellenszerét.

A fordulást követően a franciák edzője bátran rotálhatta csapatát, hiszen együttese előnye tovább nőtt. Az Angers az utolsó negyedben is könnyű kosarakat ért, tetszés szerint dobta a pontokat.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK–UFAB 49 ANGERS (francia) 57–90 (12–25, 10–17, 14–21, 21–27)
Csörsz u., 800 néző. V: Jurcevic (horvát), Vavrová (cseh), Petkovics (szerb)
TFSE: Dúl P. 10/3, Szabó F. 7/3, Tóth F. 6, Manis 14, Prechtel. Csere: Dúl T. 1, Király A. 3/3, BURJÁN L. 9/3, Gyöngyösi, Gábor L. 4, Kókai 3/3. Edző: Hegedűs Péter
ANGERS: Mendez 2, Alston 11/3, Adams 9/3, TAHANE 12, Dornstauder 6. Csere: NGO NDJOCK 14/6, MERCERON 13, Diarisso 7, DURSUS 16/6, Petiteau. Edző: Aurélie Bonnan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–12. 8. p.: 7–21. 12. p.: 14–27. 16. p.: 19–35. 19. p.: 19–37. 23. p.: 22–47. 27. p.: 27–54. 33. p.: 43–72. 37. p.: 49–83
Hegedűs Péter: – A játék minden elemében alulmaradtunk, sem mentálisan, sem fizikailag nem voltunk egyenrangú partnerei az ellenfélnek. Mezőnyben még volt olykor-olykor keresnivalónk, de magas poszton kriminális volt, amit mutattunk. Rengeteget kell még dolgoznunk, mert ezzel a teljesítménnyel nemhogy az Európa-kupában, de a magyar bajnokságban sem lesz keresnivalónk. Jobb idénykezdetet szerettünk volna mindannyian.
Aurélie Bonnan: – Örülünk a győzelemnek, és annak is, hogy könnyű kosarakat tudtunk szerezni a mérkőzés elején, amivel megalapoztuk a győzelmet. Csapatjátékunk végig jól működött, ennek köszönhetően szinte teljes rotációt tudtam alkalmazni, majdnem mindenki húsz percet játszott. Készülünk a visszavágóra.