Négygólos döntetlen az „előrehozott kupadöntőn”

2011.04.29. 20:58
André Alves ezen ziccerénél még a 19 évesen ma debütáló Antal Botond védett, de végül a brazil támadó <br />állította be a végeredményt (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a listavezető Videoton hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Kecskeméti TE-Erecóval. A vendégeknek ez volt az első ikszük a 2010–2011-es bajnokságban.

ÍGY LÁTTÁK AZ EDZŐK

„Az eredménnyel természetesen nem vagyok elégedett. Kétnaponta játszunk, a kulcsemberek kicsit elfáradtak” – kezdte a 2–2-es döntetlent követő értékelését Mezey György, a Videoton szakvezetője.

„A Kecskemét gatyaszaggató védekezése után reálisnak mondható a döntetlen" – tette hozzá a fehérvári vezetőedző a Duna Tv-nek adott nyilatkozatában.

Mezeyvel szemben a vendégeket irányító Tomiszlav Szivics elégedett volt az eredménnyel.

„Sajnálom a két bekapott gólt, de összességében maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, a döntetlent már a meccs előtt is aláírtam volna" – mondta a szerb szakember.

A bajnoki cím fő várományosa, az otthonában 10 győzelem és egy döntetlen mellett csak egyszer kikapó Videoton fogadta azt a Kecskemétet, amely 12 idegenbeli fellépéséből tízet kudarccal zárt.

A találkozó elején ennek megfelelően a hazaiak léptek fel kezdeményezőbben, igazi gólhelyzetet azonban nem tudtak kialakítani, sőt, a folyamatosan éledező vendégek az első negyedóra után egyértelműen átvették az irányítást.

Bár Dossi két nagy lehetőséget még eltotojázott, harmadik próbálkozásánál megnyerte az egy az egy elleni párharcot Vaskóval szemben, és ugyan 10 méteres lövése a bal oldali kapufáról még kifelé pattant, Litsingi ismétlését követően Bozsovics már csak hozzáérni tudott a labdához, így 18. percben a kecskemétiek megszerezték a vezetést (0–1).

A kiegyenlített folytatásban sokáig semmi nem utalt arra, hogy újabb találatot láthatunk még a szünet előtt, ám a hajrához érkezve hirtelen minden megváltozott, és potyogni kezdtek a gólok: előbb a 38. percben egy André Alves-indítás, majd Gosztonyi-beadás után Nikolics lőhetett ziccerben 6 méterről az üres kapuba (1–1), majd három minutummal később Bertus szabadrúgását Ebala fejelte a jobb felső sarokba (1–2).

Hogy mégsem vendég előnnyel vonultak szünetre a csapatok, arról Gosztonyi tett, kicselezte Mohlt, aki szabálytalankodott vele szemben a 16-oson belül, büntetőhöz juttatva a fehérváriakat. A labda mögé André Alves állt, a gólkirályi cím fő várományosa pedig magabiztosan lőtte a jobb felső sarokba szezonbeli 23. gólját (2–2).

A folytatásban főleg a Dosso-Vaskó párharc jelentett érdekességet, a két, inkább erőből dolgozó játékos összecsapásából általában előbbi jött ki győztesen, utóbbi viszont sorra kapta a szabadrúgásokat ezután, így újabb kecskeméti ziccerek szabályos körülmények között nem estek, és mivel a Videoton sem tudta túlságosan ráerőltetni akaratát a vendégekre (mindössze egy Elek-lehetőséget jegyezhettünk fel), így az utolsó negyedórához érkezve továbbra is 2–2-t mutatott az eredményjelző.

Újabb ziccer már nem volt a találkozón, így újabb találat sem esett, így a kecskemétiek a bajnokság során első alkalommal zártak döntetlennel egy összecsapást.

A fehérváriak a hétközi paksi 1–0-s vereségüket követően ezúttal sem gyűjtötték be a három pontot, olyanra pedig, hogy egymást követő két mérkőzésen nyeretlenek maradjanak először (és utoljára) a 4-5. fordulóban volt precedens (a Ferencváros ellen 1–1 otthon, majd a Debrecen otthonában 3–1-re kikaptak) ebben a bajnokságban.

A Magyar Kupa döntőjében várhatóan ismét összecsap a két együttes, hiszen a legjobb négy között az első mérkőzésen a Videoton Kaposvárott nyert 1–0-ra, míg a Kecskemét 5–1-re legyőzte a ZTE-t.

VIDEOTON–KECSKEMÉT 2–2