Kikapott a listavezető Szolnok, de továbbra is az élen áll

2007.09.22. 19:08
Kikapott a Keleti főcsoport éllovasa, a Szolnok együttese az NB II 7. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén, Vecsésen. Ettől függetlenül azonban szerencséje van Vígh Tibor csapatának, hiszen a második helyen álló Kecskemét is vereséget szenvedett, így biztos, hogy a Ferencvárost két hete legyőző gárda továbbra is vezeti a tabellát.
Hungler Gábor a Vecsés második gólját szerezte a listavezető Szolnok ellen
Németh Ferenc

Vecsésre látogatott a listavezető Szolnok együttese, amely két héttel ezelőtt idegenben győzte le A Ferencváros csapatát. Vígh Tibor csapata azonban már a tizenegyedik percben hátrányba került. A szünetig nem is játszottak jól a vendégek, de a második játékrészre összeszedték magukat, és ennek köszönhetően izgalmas lett a mérkőzés.

Ennek ellenére nem a Vígh-csapat egyenlített ki, hanem a hazaiak duplázták meg az előnyüket Hungler találatával.

Két perccel később még a szépítésre futotta a vendégek erejéből, de pontot menteni már nem tudtak Piston István együttese ellen.

A szolnokiak a vereség ellenére továbbra is vezetik a Keleti csoportot, hiszen a Kecskemét - amely csak két pontra volt a Vígh-csapattól a forduló előtt – 1-0-s vereséget szenvedett Jászberényben, így maradt a második helyen.

A harmadik bőcsieknek sem sikerült a legjobban ez a kör, hiszen Baktalórántházán játszottak 1-1-es döntetlent, így ők sem tudtak előrébb lépni a tabellán.

Nyugaton a szezont borzasztóan kezdő pécsiek 3-0-ra nyertek, míg az eddig nyeretlen Soroksár a Dunaújváros ellen szerezte meg első győzelmét ebben a szezonban

----
A mérkőzés osztályzata: 3
Tököl, 400 néző. Vezette: Ursprung Cs. (8) (Iványi I., Herbály P.)
TÖKÖL: Balázs 6 – Hajecz 5, Vedres 5, Helgert 6, Váradi 6 – Lakics 6 – Palásti 6, Semsei 6 (Papp L. –, 73.), Varga L. 5 – Hamar 6 (Hetzger –, 61.), Kiss P. 6. Vezetőedző: Leskó Zoltán
TUZSÉR: Nagy Z. 8 – Baka 5, Mező 6, Dancs B. 6, Ur 6 – Sikorszki 5 (Mitró 5, 55.), Milka 5, Szilágyi K. 6, Göncz 5 (Minyin –, 76.) – Iván 6 (Gergely –, 67.), Simon G. 5. Vezetőedző: Németh Károly
Gólszerző: Minyin (82.)

Leskó Zoltán: – Gratulálok a vendégcsapatnak a győzelemhez.
Németh Károly: – Küzdőképességünk átsegített a mérkőzés nehézség periódusain. Ma nagyon egységesek voltunk, ez pedig győzelmet eredményezett.
----
Baktalórántháza VSE, 400 néző. Vezette: Pető (7) (Kelemen A, Varga G)
BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE: Sándor G 6 – Király L 5, Szenes 6, Bodnár J 6–2=4, Koskovits 5 – Kozma A 5 (Terula 5, 53.), Arnóczki 6, Illés Gy 6, Saliga Z. 5 – Szabó R. 6, Illés L. 7 (Tatai –, 65.). Vezetőedző: Kovács János
BŐCS: Matkó 6 – Almási 5 (Varga Z –, 71), Czipó Z. 5, Martis 6, Molnár Zs. 1. – Kóka R. 0, (Vass L. 5, 30.), Török A 6 – Szakszon 6, Irhás 5, Zsarnai 5 – Urbin 6 (Gaál –, 86.). vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Illés L (11-ből, 29.), Urbin (11-ből 81.)
Kiállítva: Molnár Zs. (28.), Bodnár J. (80.)

Kovács János: – Megnyert mérkőzést engedtünk kis a kezünkből, de el kell ismerni, hogy a Bőcs a hajrában megérdemelten egyenlített.
Tóth László: – A jogos kiállítás visszavetette az addig jól játszó csapatomat, és végül csak küzdőszellemünknek köszönhettük, hogy egy ponttal gazdagodtunk.
----
Cegléd, 1000 néző. Vezette: Szöllősi F. (5) (Vígh T., Agócs J.)
CEGLÉD: Kiri 0 – Magyari 5, Buzás 4-2=2, Tóth I. 5, Cseh 5 – Farkas 5 (Hamar 5, 55.), Barna 6, Tóth A. 4 (Abdel-Mazsid 6, 40.), Kecskeméti 5 – Nagy A. 5, Medgyesi 7. Vezetőedző: Kiss László
MEZŐKÖVESD: Szalánczi 0 – Toplenszki 5-2=3, Vágó 5, Olasz D. 4 (Somogyi 4, 46.), Sándor Zs. 4 – Nyeste 5, Somodi 5 (Gilányi –, 80.) – Pázsit 5, Ragó 7, Sivák 6 – Olasz J. 5 (Bogdány –, 64.). Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
Gólszerző: Farkas (3.), Ragó (33., 37., a másodikat 11-esből), Kecskeméti (86., 11-esből), Medgyesi (92.)
Kiállítva: Buzás (37.), Toplenszki (86.)

Kiss László: – A mérkőzés nagy részében tíz emberrel játszottunk tizenegy ellen, mégis győztünk, ami nagy dolog. Köszönöm mindenkinek.
Vojtekovszki Csaba: – Megnyert mérkőzést ajándékoztunk oda az ellenfélnek.
----
A mérkőzés osztályzata: 4
Jászberény, 800 néző. Vezette: Kovács G. (8) (Schuszter, Raff)
JÁSZBERÉNY: Roza 7 – Fekete G. 6, Majzik 7, Szeles 6, Lukácsi 6 – Bárkányi 6 – Benedek 6 (Gulyás 6, az 50.), Kádár 8, Fele 6 (Szűcs L. –, 76.), Hídvégi 7 – Németh Gy. 6 (Kovács Á. –, 89.). Vezetőedző: Sándor István
KECSKEMÉT: Tóth Z. 7 – Koszó 5, Gyagya 6, Lovric 4, Farkas I. 6 – Csordás 4 (Kopunovics 5, a szünetben), Némedi 5, Lungu 6, Savic 6, Yannick 5 (Balázs 6, a szünetben) – Kormos 5 (Szabó T. –, 70.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Németh (42.)

Sándor István: – Kimondottan jó mérkőzést láthatott a szép számú publikum, a fontos győzelemhez gratulálok a fiúknak.
Tomiszlav Szivics: – A hazaiak jobban akarták a győzelmet, s bár a labdát többet birtokoltuk, fölényünkkel nem tudtunk mit kezdeni.
----
Vecsés, 450 néző. Vezette: Pánczél K. (7) (Vámos T., Kormányos II G.)
VECSÉS: Holczer 5 – Máj 5, Hungler 6, Kiskapusi 6, Molnár D. 5 – Králik 5 (Menyhárt 6, a szünetben), Faragó I. 5, Csillag 6, Molnár Z. 6 (Pisont I. –, 77.) – Mészáros T. 6 (Folmer 5, 60.), Czipper 7. Játékos-edző: Pisont István
SZOLNOK: Rezsó 4 – Urbán-Szabó 4 (Szoboszlai –, 79.), Balogh P. 4, Antal 5, Gohér 4 – Szalai 4, Ulviczky 4 (Domonkos 4, 51.), Nagy P. 4, Bogdán 4 – Remili Mohamed 4, Farkas 5. Vezetőedző: Vígh Tibor
Gólszerző: Molnár Z. (11.), Hungler (70.), Farkas K. (72.)

Pisont István: – Izgalmas második félidőt játszottak a csapatok, úgy érzem, hogy a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
Vígh Tibor: – Hogy ha végig úgy játszottunk volna, mint a második félidőben, biztosan jobb eredményt érünk el.
----
Pécs, 500 néző. Vezette: Ferencz N. (8) (Kis Z., Beidek A.)
PMFC: Sólyom 0 – Tóth P. 5, Racskó 6, Lantos 6, Kanizsai 6, Wittrédi 5 (Horváth Zs. –, 65.), Sipos J. 7, Gulyás M. 6, Kulcsár 6 (Luczek –, 77.) – Bozori 5 (Rompos –, 81.), Lengyel R. 6. Vezetőedző: Nagy Tamás
FC AJKA: Szép 5 – Giron 5 (Cseke 4, 34.), Pákai 3, Lakatos 4, Béres 4 – Fonnyadt B. 4 (Szőlőskei –, 61.), Buzási 5, Pothárn 4, Gunther 4 – Csörnyei 4 (Németh J. –, 61.), Varga I. 4. Vezetőedző: Szabó Imre
Gólszerző: Sipos J. (28.), Lengyel R. (44.), Pákai (öngól, 61.)

Nagy Tamás: – Nem az edzőváltásról, csak a csapatról szólt ez a mérkőzés.
Szabó Imre: – Gratulálok az új szellemiségű Pécsnek, mi sajnos kellemes partnerek voltunk az idény leggyengébb játékával.
----
A mérkőzés osztályzata: 2
Budaörs, 300 néző. Vezette: Kovács I. (8) (Szécsényi I., Gyűrűsi G.)
BUDAÖRS: Totka 0 – Pleván 6, Végh A. 6, Kollár – (Mogyoróssy 5, 14.), Szukob 5 – Nagy R. 6, Lászka 5, Bencze 5, Farkas Á. 4 (Tüske –, 75.) – Pálinkás 5, Farkas J. 5 (Nagy S. –, 83.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
KOZÁRMISLENY: Antal 7 – Suba 5, Finta 5, Éles 6, Tasselmáyer 6 – Kucsancsánin 5 (Farkas M. –, 80.), Fabjancic 5 (Morvai –, 87.), Tóth V. 6, Hergenrőder 6 (Somogyi –, 68.) – Laki 4, Lauer 5. Vezetőedző: ifj. Bene Ferenc

Lucsánszky Tamás: – Szervezetten védekező csapat ellen közelebb álltunk a győzelemhez. Be kellett volna lőni a kevés helyzetünk közül egyet.
ifj. Bene Ferenc: – Egy nagyszerű csapat otthonában szervezett, lelkes játékkal megérdemelten szereztünk egy pontot.
----
Haraszti út, 400 néző. Vezette: Takács J. (6) (Bendik, Kulcsár)
SOROKSÁR: Kálmán P. 6 – Szálkai 6, Cseri 7, Ferencz 6, Koljanovics 5 – Telegdi 6, Hauser 6, Burzi 6 (Héray –, 62.), Hegedűs Cs. 7, Kis R. 7, Csepregi 8 (Dudás, –, 82.). Vezetőedző: Elekes József
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 5 – Szabó B. 4, Vaskó 6, Szepessy D. 5, Pénzes 6 – Micskó 5, Facskó 5, Szauter 7, Szepessy R. 7 – Nagy I. 5 (Czar 5, a szünetben), Drozdik 4 (Heffler, 7, a szünetben). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Csepregi (24.), Micskó (55., 59.), Héray (68.), Hegedűs Cs. (76.)

– Nagyon kellett ez a győzelem, fordulatos mérkőzésen, megérdemelten nyertünk. Több helyzetet alakítottunk ki, ugyan kaptunk a semmiből két gólt, ekkor megzavarodtunk, de 2–1 után volt tartása a csapatunknak, és lelkiereje a fordításra.
Szepessy László: – Húsz perc jó játékkal nem lehet tidegenben meccset nyerni. A második félidőben kiharcolt előnyünket nem tudtuk megvédeni, olyan hibákat követtünk el, amivel magunkat vertük meg.
----
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Király G. (7) (Forgács A., Sebestyén L.)
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Hanász 5, Bányai 5, Kovács R. 6, Zimányi 5 – Kerékgyártó 6, Romhányi 5 (Sebők T. 5, 53.), Elek 6, Binder 5 (Engi –, 76.) – Stevica 5, Dávid 0 (Kovács P. 5, 9.). Vezetőedző: Kócsi József
OROSHÁZA: Szabó P. 6 – Szabó N. 5, Csiszár 5 (Kocsis D. 5, a szünetben), Futaki 5, Sipka 5 (Kerekes I. –, 75.) – Szeverényi 5, Kerepecki 5, Koncz 5, Buza 6 – Petneházi 5 (Pardi –, 80.), Lovas 5. Vezetőedző: Belvon Attila
Gólszerző: Lovas (20.), Szabó N. (62., öngól), Elek (77.)

Kócsi József: – Megérdemelt győzelmet arattunk, ugyanis a mérkőzés során végig fölényben játszottunk, és sokkal több helyzetünk volt.
Belvon Attila: – Gonosz játék a labdarúgás, ajándékoztunk ellenfelünknek két gólt.