NB II: kétgólos hátrányból mentett pontot a Vasas, kikapott a Kisvárda és a Kövesd, nyert a Honvéd

2024.08.04. 20:57
Legyőzte a Honvéd az újonc Tatabányát, így megszületett az idény első kispesti sikere (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában mind a nyolc mérkőzést vasárnap rendezték. Elsőként a Szentlőrinc a Soroksárt győzte le, a később kezdődő összecsapásokon a feljutásra pályázó Vasas kétgólos hátrányból ikszelt a Kazincbarcikával, a Kisvárda kikapott otthon a Budafoktól, a Honvéd felülmúlta az újonc Tatabányát, míg a Szeged döntetlent játszott a Kozármisleny vendégeként. Hazai pályán simán nyert a Békéscsaba, a BVSC pedig idegenben győzött.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

VASAS FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–2 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1762 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Ring Kevin)
VASAS: Jova L. – Ódor (Könyves, a szünetben), Pávkovics, Baráth B. (Ilyinbor, 12.), Otigba, Mamusits (Girsik A., a félidőben) – Doktorics, Hidi M. S., Urblík J. (Rácz B., 85.) – Tóth M., Radó. Vezetőedző: Gera Zoltán
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Csatári (Ternován, 90+3.), Polgár K., Debreceni Á., Demeter M. – Lucas, Varga J. – Szabó M. (Herjeczki, 66.), Kártik, Bódi Á. (Pintér Á., 66.) – Pethő B. (Katona I., 85.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Pethő B. (0–1) a 18., Kártik (0–2) a 45+3., Otigba (1–2) a 71., Radó (2–2) a 80. percben
Gera Zoltán: – Tompán, pontatlanul kezdtünk, nem volt ritmus a játékunkban, s hibáink után az ellenfél könnyen kontrázhatott. A szünet után feljavultunk, a cserék jól szálltak be, s ekkor már sok helyzetet alakítottunk ki. Az utolsó húsz perc adok-kapok volt, mindkét csapat nyerhetett volna, de reálisnak tartom az eredményt, a Barcika megérdemelt egy pontot.
Erős Gábor: – Érdekes játék a futball – ha valaki azt mondja a meccs előtt, hogy ponttal távozunk Angyalföldről, akkor azzal biztosan kiegyeztem volna vele, így azonban kissé fájó az iksz, hiszen kétgólos előnyünk után lezárhattuk volna a meccset. A döntetlen végülis reális eredmény, összességében elégedett vagyok az egy ponttal, s erre a játékra lehet építeni.

BUDAPEST HONVÉD FC–OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 3066 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Nagy Viktor)
HONVÉD: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner Keresztes N. (Szabó T., 77.), Nyitrai B. (Simon B., 77.), Lőrinczy – Kerezsi (Kundrák, 90.), Holman (Sigér Á., 77.), Medgyes Z. (Krajcsovics, 84.). Vezetőedző: Csertői Aurél
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Jagodics M., Harsányi D. – Csernik, Vass P. (Vida K., 60.), Szegleti, Jelena (Kocsis G., 77.), Katona K. (Varga D., 70.) – Eördögh (Kiprich D., 77.), Soltész B. (Bertus, 70.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) az 56. percben
Csertői Aurél: – Az első félidőben jobb teljesítményt nyújtottunk, kevesebb hibával játszottunk. A gól után egy kicsit ráültünk az eredményre, akkor a vendégeknek is voltak lehetőségei. De azt hiszem, hogy megérdemelten nyertünk.
Gyürki Gergely: – Tudatosan adtuk át a területet a Honvédnak, próbáltunk az átmenetekre, a rögzített szituációkra hangsúlyt fektetni. Nem éreztem, hogy benne van a meccsben egy ilyen gól. Utána változott a helyzet, voltak lehetőségeink, helyzeteink, de hiányzott az a pici plusz, amivel pontot tudtunk volna szerezni.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BUDAFOKI MTE 1–2 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1210 néző. Vezette: Takács Tamás (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
KISVÁRDA: Hrabina – Stefan, Jovicic, Széles (Körmendi, a szünetben), Cipetic – N. Ponomarenko (Babják, a szünetben), Matic (Szőr, 74.) – Szpaszics (Soltész D., a szünetben), Molnár G. (Gyurkó, 74.), Camaj – Mesanovic. Vezetőedző: Feczkó Tamás
BUDAFOK: Auerbach – Fekete M., Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Szabó B. (Horgosi, 90.), Sztojka (Németh Márió, 76.) – Rétyi (Szerető, 75.), Merényi (Nándori, 63.), Kun B. (Szűcs P., 76.) – Vasvári. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Merényi (0–1) a 27., Sztojka (0–2) a 43., Camaj (1–2) a 80. percben
Feczkó Tamás: – A Budafok az első húsz percben szinte át sem jött a térfelünkre, aztán a megpattanó lövés visszavetette a csapatot, majd saját bedobásunk után kaptunk gólt. Kevésnek bizonyult, hogy csak a hajrában kaptunk lábra, fájó vereséget szenvedtünk.
Dajka László: – Az első húsz perc nagyon nehéz volt, aztán egyre felbátorodtunk. Az ellenfélnek kockáztatnia kellett, mi pedig csúsztunk-másztunk a győzelemért.

HR-RENT KOZÁRMISLENYSZEGED-CSANÁD GA 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 650 néző. Vezette: Jakab Árpád (Kulman Tamás, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Schuszter (Beke P., 85.), Vajda R., Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics (Lépő, a szünetben) – Pesti (Debreceni Z., 64.), Kiss B. (Daru, 64.), Kirchner – Horváth P. (Barkóczi, 75.). Vezetőedző: Pinezits Máté
SZEGED: Ónodi – Gera N., Horváth M., Pejovics, Tóth B. – Varga B. (Kurdics, 82.), Márkvárt, Haris – Papp Á., Borvető, Takács-Földes (Mohos, 61.). Vezetőedző: Michael Boris
Pinezits Máté: – A mérkőzés egyharmadában azt játszottuk, amit szeretnénk, sokszor odakerültünk az ellenfél kapuja elé, de egy mérkőzés nem egyharmadból áll. Mindenki a szívét-lelkét kitette a pályára, egy feljutást megcélzó alakulat ellen értékes pontot szereztünk.
Michael Boris: – Az első félidőben domináltunk, de volt tizenöt perc, amikor szenvedtünk, lehetett volna egy nulla a hazai csapatnak. A szünet után rendeztük a sorokat, a második félidő a miénk volt, de csak egy ponttal távozunk, amivel nem vagyunk elégedettek.

GYIRMÓT FC GYŐRMEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 920 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Mayer Gábor, Topálszki Szabin)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Helembai – Katona M., Hudák M. (Szegi, 90+1.) – Horváth R. (Molnár J., 73.), Madarász (Hajdu Á., 73.), Ugrai (Miknyóczki, 73.) – Adamcsek (Piscsur, 59.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Kojnok, Varjas, Bora, Zachán (Jova B., 62.) – Zvekanov – Harsányi I. (Bartusz, a szünetben), Krausz (Takács B., 76.), Cseri, Cibla (Posztobányi, a szünetben) – Szalai J. (Bányai P., 62.). Vezetőedző: Tóth Mihály
Gólszerző: Horváth R. (1–0) a 31., Ugrai (2–0) a 44. percben
Tamási Zsolt: – Csak az eredménnyel vagyok elégedett, a mutatott játékkal nem. Rúgtunk két szép gólt, ezzel sikerült nyernünk.
Tóth Mihály: – Még fejlődnünk kell az átmenetekben, bár a múlt héti játékunkhoz képest láttam javulást. Mi játszottuk a futballt, a Gyirmót pedig rúgta a gólokat.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–FC AJKA 3–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 1250 néző. Vezette: Farkas Tibor (Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel)
Békéscsaba: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M., Mikló (Kóródi, 71.) – Kővári, Tóth M. (Hulicsár, 79.), Szabó B., Viczián (Hodonicki, 71.) – Czékus (Sármány, 66.), Zádori (Vólent, 66.). Vezetőedző: Csató Sándor
Ajka: Horváth D. – Csemer, Tar, Frák, Jagodics B. (Major G., 79.) – Kovács N., Csizmadia Z. (Sejben, 79.), Tóth G. (Borsos F., 61.) – Pantovics (Nagy M., 67.), Zsolnai – Szarka Á. (Bobál, 68.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kővári (1–0) a 16., Vólent (2–0) a 85., Vólent (3–0) a 90+1. percben
Csató Sándor: – Hamar megszereztük a vezetést egy nagyon jó csapat ellen. Védekeznünk kellett, de ezt azt hiszem, jól megoldottuk. A második félidőben beszorultunk, el is fáradtunk, de a cserékkel sikerült frissíteni, és Vólent Roland is jól szállt be a mérkőzésbe. Örülök, hogy a végén nem kaptunk gólt, hanem mi szereztünk kettőt.
Schindler Szabolcs: – A mérkőzés nagy részét kontroll alatt tartottuk, dominált a csapat. A Békéscsaba az első félidőben egyszer lőtt kapura, és az meghatározta a mérkőzés kimenetelét. A második játékrészben felborult a pálya, rengeteg helyzetünk volt. Az ellenfél viszont jól kihasználta a lehetőségeit.

SZENTLŐRINC–SOROKSÁR SC 3–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 500 néző. Vezette: Sipos Tamás (Mohos Milán, Bertalan Dávid)
SZENTLŐRINC: Gyurján M. – Szekszárdi T., Szekszárdi M., Dinnyés, Rab – Medgyesi (Hajdú R., 61.),  Kesztyűs M. – Heles (Nagy M., 88.), Nagy R. (Hleba, 81.), Papp Cs. (Stifter, a szünetben) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert
SOROKSÁR: Mergl – Kaján N., Say, Króner, Bolla G. (Nagy O., 64.) – Vass Á. (Manner, 64.), Németh E. – Szabó Sz. (Dobos, 72.), Köböl, Halmai Á. (Korozmán, 72.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 77.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Bolla G. (öngól, 1–0) a 2., Halmai Á. (1–1) a 24., Tóth-Gábor (11-esből, 2–1) a 65., Tóth-Gábor (3–1) a 67. percben
Waltner Róbert: – A második félidőben látottak alapján megérdemeltük a sikert. Közös győzelem volt ez, hiszen még a pályamunkás is beletette a magáét.
Lipcsei Péter: – Rúgattunk három gólt az ellenféllel, úgy nagyon nehéz. Az első után még fel tudtunk állni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BVSC-ZUGLÓ 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Kovács Gábor, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Karacs, Gregor Z., Nahirnij (Umathum, 85.) – Major M., Farkas A. (Dusinszki, 62.), Szakály D. – Haragos (Simon A., 62.), Nagy Z. (Menyhárt, 62.), Szabó B. (Baracskai, 77.). Vezetőedző: Tóth Balázs
BVSC: Erdélyi – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Pekár L. (Nemes M., 85.), Szilágyi M. (Zamostny, 74.) – Székely K. (Májer G., 62.), Nwachukwu (Kelemen P., 85.) – Bacsa P. (Tóth K., 74.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szilágyi M. (0–1) a 3. percben
Tóth Balázs: – Az első félidei teljesítményünk halovány volt, a vendégek pedig egy egyéni hibát követően gyorsan előnybe kerültek. Ez rányomta bélyegét a játékunkra. A szünet után a BVSC visszahúzódott, engedett játszani. Helyzeteket dolgoztunk ki, de egyiket sem tudtuk gólra váltani. Ennél több kell a folytatásban.
Csábi József: – Az út elején járunk, de nagyon fontos pontokat szereztünk. Örülünk a győzelemnek.