Elszalasztott esély: iksszel kezdtünk a belgák ellen

2012.03.23. 14:54
Döntetlennel kezdtünk a belgák ellen (Fotó: mlsz.hu)
Az U17-es magyar labdarúgó-válogatott a Belgium elleni 2–2-es döntetlennel kezdte az Eb-selejtező elitkörét. Pisont István legénysége az első félidőben előbb hátrányba, majd emberelőnybe került Telkiben – Van Den Ackervekent állították ki – , ám Tóth László és Németh Márió találatával hiába fordított, végül a vendégek Joren Dehond góljával kicsikarták egy pontot.

Belgium, Wales és Oroszország ellenében igyekszik kivívni Telkiben az Eb-döntőbeli részvételt a magyar U17-es válogatott. A fináléba csak a csoportgyőztes kvalifikálja magát. A nyitó körben Belgium volt az ellenfél.

PISONT: TÖBBSZÖR A SZERENCSE MENTETT MEG MINKET A GÓLTÓL
El kell ismerni, hogy nagyon sok pontatlanság volt a játékokunkban, a második félidőben nem látszott, hogy emberelőnyben vagyunk – mondta Pisont István a lefújás után az mlsz.hu-nak. – Nem tudtunk mit kezdeni a belgák gyors támadóival, képtelenek voltunk levédekezni a lendületes akcióikat, többször is csak a szerencse mentett meg bennünket a kapott góltól. Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelemmel kezdeni, bízom benne, hogy a hátralévő mérkőzéseken jobb játékkal tudunk előrukkolni.”

Az első percek mezőnyjátékkal teltek, a belgák gyors kontrákra, illetve a jobb szélükre próbáltak építeni, míg a mieink elég pontatlanul futballoztak. Hrabina Alexnek többször is játékba kellett avatkoznia, míg nálunk Bobál Gergely blokkolt lövése volt sokáig az egyetlen említésre méltó esemény.

A 22. percben hátrányba kerültünk, amikor egy jobb oldali vendég beadás megpattant egy magyar védőn, Leander Dendoncker pedig közelről a bal alsóba fejelt. 0–1

Bár az első igazán szép magyar akcióra a 25. percig kellett várni, a bekapott gól után mégis kiegyenlítettebb lett a játék képe, a mieink nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, aminek meg is lett az eredménye.

Berecz Zsombor átadásával Tóth László lépett ki a 34. percben, a magyar játékos védőjét lefutva jobbal laposan a jobb alsóba lőtt. 1–1

A szünet előtt ráadásul megfogyatkoztak a belgák, Van Den Ackerveken kapott egyből pirosat, a megítélt szabadrúgásból pedig Németh Márió lőtt bombagólt, ezzel fordítottunk. 2–1

A második félidőben azonban nem látszódott meg a létszámfölényünk, a belgák jól zártak vissza, és támadták le a labdás emberünket, az ellentámadásaik pedig továbbra is sok veszélyt hordoztak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a 44. percben egyenlíteni tudtak. Siebe Schrijvers tört be a tizenhatoson belülre, majd kapufát lőtt, a kipattanót azonban nem tudta Tamás Krisztián eltakarítani, Joren Dehond pedig 2–2-re alakította az állást.

Újabb találat már nem esett, a mieink nagy lehetőséget szalasztottak el azzal, hogy nem tudták kihasználni előnyüket. Folytatás vasárnap a pont nélküli walesiek ellen.

EB-SELEJTEZŐ, ELITKÖR
1. FORDULÓ

Magyarország–Belgium 2–2

Telki, 400 néző. Vezeti: Järvinen (finn)

Magyarország: Hrabina – Baksa (Kovács T., 57.), Asztalos D., Bobál D., Tamás K. – Németh M., Berecz (Kalmár, 53.) – Tóth L., Nagy D., Vida (Mayer, 66.) – Bobál G.

Belgium: Pirard – Locigno, Fiore, Rivituso (Spruyt, 65.), Van Den Ackerveken – Dierckx, Dendoncker, Gerkens, Mert (Marquet, 55.) – Schrijvers (Briscotti, 74.), Dehond
Gólszerző: Tóth L. (34.), Németh M. (40+3.), ill. Dendoncker (22.), Dehond (44.)
Kiállítva: Van Den Ackerveken (40+1.)
AZ ÁLLÁS AZ ELSŐ FORDULÓ UTÁN
1. Oroszország 1 1 2 1 +1 3
2. MAGYARORSZÁG 1 1 2 2 0 1
Belgium 1 1 2 2 0 1
4. Wales 1 1 1 2 –1 0

Nem éltünk az emberelőnnyel, a belgák pedig akár a győzelmet is megszerezhették volna. Folytatás vasárnap Wales ellen.
80+3. perc: Véget ért a mérkőzés.
80. perc: Megint Dierckx: hat méterről belepöckölt a labdába, Hrabina azonban lábbal hárított.
79. perc: Dierckx ziccerben vihette a labdát, de Hrabina jó ütemben lépett ki, és elvitte előle a labdát.
Az oroszok visszavették a vezetést a hajrához érve.
74. perc: Schrijvers jött le, Biscotti állt be.
73. perc: Asztalos is besárgult.
72. perc: Kovács kapott sárgát a Marquet elleni szabálytalanságért.
A walesiek közben egyenlítettek.
66. perc: Vida le, Mayer be.
65. perc: Rivituso–Spruyt csere a vendégeknél.
65. perc: Schrijvers lesgyanús helyzetben indult be, majd Dierckxhez passzolt, aki ajtó-ablak helyzetbe került, de Bobál Dávid az utolsó pillanatban blokkolni tudott.
A belgák visszaállnak, és próbálnak továbbra is kontrákra építeni.
58. perc: Németh szabadrúgásból 21 méterről középről lőtt fölé.
57. perc: Baksa jött le, Kovács Tamás váltotta.
55. perc: Mertet Marquet váltotta.
53. perc: Kalmár jött be Berecz helyére.
53. perc: Baksa sárgult be a Dehond elleni szabálytalanságáért.
49. perc: Németh passzolt Bereczhez, aki kicsit kisodródva jobbal lőtt, de Pirard kiütötte a labdát.
Eddig nem látszik, hogy emberelőnyben vagyunk. A belgák keményen letámadnak, és kontrákkal operálnak.
44. perc: Schrijvers tört be a tizenhatoson belülre, majd kapufát lőtt, a kipattanót azonban nem tudta Tamás eltakarítani, Dehond pedig megszerezte az egyenlítő gólt. 2–2
43. perc: Berecz labdájával Vida lépett ki, kicsit kisodródva, balról félmagas lövést küldött kapura, Pirard azonban védett.
42. perc: Berecz kapott sárga lapot.
41. perc: Folytatódott a játék, nem történt csere egyik oldalon sem.
Véget ért az első félidő. A magyar válogatott a félidő második részében nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, majd a vezetés megszerzéséért, ami a ráadásban sikerült is Pisont István együttesének.
40+3. perc: 16 és fél méterről, középről Németh Márió jobbal a jobb felső sarokba bombázott. 2–1
40+1. perc: Van Den Ackerveken egyértelmű gólhelyzetben szabálytalankodott Bobál Gergellyel szemben, és a játékvezető kiállította.
A másik találkozón 1–0-ra vezetnek az oroszok.
34. perc: Egyenlítettünk! Berecz átadásával Tóth László lépett ki, a magyar csatár védőjét lefutva jobbal laposan a jobb alsóba lőtt. 1–1
A kapott gólunk után kiegyenlítettebb lett a játék képe, a belgák főleg a jobb szélüket erőltetik.
26. perc: A kapu előtti kavarodás után Dehond nem találta el jól a labdát, pedig Hrabina már verve volt.
25. perc: Az első igazán szépen kivitelezett magyar helyzet: Tóth László passzával Bobál Gergely tört be a tizenhatoson belülre, kívülről úgy tűnt, hogy Rivituso szabálytalanul szerelte, de elmaradt a büntető.
Sajnos elég pontatlanul játszunk eddig.
22. perc: Vezet az ellenfél! Jobb oldali belga beadás megpattant az egyik magyar védőn, Dendoncker pedig a bal alsó sarokba bólintott. 0–1
20. perc: Tamás Krisztán kapott sárga lapot. A megítélt szabadrúgást Mert végezte el, de pont Hrabina kezébe.
18. perc: Bobál Gergely 10 méterről lőtt, de Fiore blokkolta.
16. perc: Dehond lőtt 18 méterről jobbról fölé.
13. perc: Hrabinának kellett egymás után többször védenie.
10. perc: Németh Márió jobb oldali szabadrúgása után tisztáztak a vendégek.
Az első percek mezőnyjátékkal teltek, a belgák próbálnak gyors kontrákra építeni, de eddig nem sok sikerrel.
7. perc: Schrijvers adott be jobbról laposan, Dendoncker lövését azonban Hrabina védte.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink indították útjára a labdát.
Köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Magyarország–Belgium U17-es válogatott mérkőzés online tudósításában!