Ismét győzött a Benfica

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2002.09.01. 21:51
A második akadályt is hibátlanul vette a Benfica csapata az új idényben, miután Aveiróban simán megverte 20-ra a házigazda Beira Mart. Jesualdo Ferreira alakulata a múlt héten az első fordulóban a Marítimót ütötte ki hazai pályán (30), így kapott gól nélkül áll a táblázat élén, és várja a soros mérkőzését lapzártánk után befejező Sporting eredményét.
SuperLiga
2. forduló: Braga–Pacos Ferreira 1–0 (Castanheira 18.), Belenenses–Académica 2–0 (Neca 25., Marco Paulo 93.), Guimaraes–Nacional 3–2 (Pedro Mendes 17., Romeu 73., 83., ill. Adriano 33., Serginho 67.), Beira Mar–Benfica 0–2 (Argel 8., Simao Sabrosa 92. – 11-esbôl), Varzim–Mo-reirense 1–0 (Pepa 50.), Marítimo–Leiria 2–0 (Gaúcho 11., Sabry 51.), Gil Vicente–Setúbal 0–1 (Jorginho 49.). A Spor-ting–Santa Clara mérkôzés lapzártánk után ért véget, míg a Boavista–Porto rangadóra hétfôn kerül sor.
Az élcsoport: 1. Benfica 6 pont (5–0), 2. Guimaraes 6 (5–3), 3. Belenenses 4 (4–2), 4. Setúbal 4 (2–1), 5. Braga 4 (1–0)
SuperLiga
A bajnokságnak nagy elánnal nekivágó lisszaboniak a Beira Mar ellen is alaposan bekezdtek, és már a 8. percben megszerezték a vezetést: Simao Sabrosa szögletét követően Nuno Gomes a rövid saroknál fejjel megcsúsztatta a labdát, amely pontosan az egyedül helyezkedő Argelt találta meg. A brazilnak nem volt más dolga, mint hogy a hálóba bólintson. A folytatásban is a Fehér Miklóst akkor még a kispadon tudó piros-fehérek veszélyeztettek, de a labda rendre elkerülte a kaput, illetve egy esetben – Argel újabb góljánál – a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.
A fordulást követően kiegyenlítettebbé vált a játék, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek – hiába. A 82. percben – szinte ugyanakkor, mint egy hete – Jesusaldo Ferreira beküldte Fehért az addigra kissé elszürkült Nuno Gomes helyére, és két perccel később a magyar csatár majdnem megszerezte a Benfica második gólját, azonban Drulovics beadásáról – ha centikkel is, de – lemaradt.
A fővárosiaknak végül mégis sikerült a második gólt "bevinniük”, ugyanis a ráadásban Drulovics beadását követően Areias az arcát védendő, kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, és a megítélt büntetőt Simao Sabrosa magabiztosan vágta a hálóba.
"Igazságos győzelmet arattunk, de megizzadtunk érte – kezdte a találkozót követően a mondandóját Jesualdo Ferreira. – Az első félidőben eldönthettük volna a találkozó kimenetelét, de az ellenfél agresszivitása végül nagyban befolyásolta az általunk mutatott játékot. Ezzel együtt jó teljesítményt nyújtottunk, mert képesek voltunk felvenni a kesztyűt, és az egyébként inkább a technikai tudásra építő játékosok is hasznosak tudtak lenni.”