Pontokat vesztett a Breda

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2004.02.01. 20:21
A kiscsapatok (értsd: az Ajax, Feyenoord, PSV trión kívüli együttesek) egyik legnagyobb presztízsű rangadóját játszották Tilburgban, ahol a brabant derbin a Willem II a NAC Bredát látta vendégül. Túlzás lenne azt állítani, hogy a csata magas színvonalú, helyzetekben bővelkedő játékot hozott, így tulajdonképpen a döntetlen igazságosnak mondható. Csak éppen ez a meccset végigjátszó Babos Gábort és Fehér Csabát, valamint a második félidőre beszálló Pető Tamást aligha vigasztalja. A NAC ugyanis a 87. percben kapott góllal vesztett két pontot.
"Általában a végén szoktunk gólt kapni – mondta picit beletörődően Babos Gábor. – Nekünk sem volt sok helyzetünk, nekik sem, én azt mondom, a nulla nulla sokkal reálisabb lett volna. A második félidő derekán aztán találtunk egy gólt, ők meg a végén voltak eredményesek. Caluwé szép gólt rúgott, a kirúgásom után visszafejelt labdát kaparintotta meg, majd négy védőt is becsapott, mielőtt a hálóba lőtt. Reális az eredmény, de a hajrában történtek miatt nyugodtan kijelenthetem, mi vesztettünk két pontot. Nagyon durva találkozó volt, három játékosunk is megsérült, Busszabun, Diba és Slot játéka is kérdéses a PSV elleni, szerdai kupameccsünkön."A Vitesse számára azért marad emlékezetes a forduló, mert a PSV elleni 3–0-s vereség alkalmával sorozatban ötödször maradt rúgott gól nélkül, ami negatív klubrekordot jelent. A bajnokságban legutóbb 2003. december 7-én eredményes arnhemi egyesület korábban kétszer (1971, 1996) produkált négyes szériát, ötig azonban eddig nem "sikerült" jutnia.Simán hozta a kötelezőt a másik két dobogós, az Ajax és a Feyenoord is, igaz, utóbbi tavaszi szokásával ellentétben most nem a meccs elején, hanem a végén szundikált.Holland Casino Eredivisie
19. forduló:
PSV–Vitesse 3–0 (J. de Jong 44., Vennegoor of Hesselink 77., Robben 86.), Roda JC–AZ 3–1 (Anasztasziu 21., Kone 25., 44., ill. Wisse 68.), RKC Waalwijk–NEC 1–2 (Redan 75., ill. Simr 17., Demouge 36.), Feyenoord–Twente 3–2 (Buffel 11., 69., Kuijt 39., ill. Polak 75., Zomer 90.), Ajax–ADO Den Haag 4–0 (N. de Jong 6., Sikora 20., Sneijder 38., Mitea 78.), Groningen–Volendam 0–1 (Buys 75. – 11-esből), Zwolle–Utrecht 1–1 (Takak 11., ill. Chaiat 36.), Willem II–NAC Breda 1–1 (Caluwé 87., ill. Elmander 69.)
Az élcsoport: 1. PSV 46 pont (54–14), 2. Ajax 46 (46–17, 18 mérk.), 3. Feyenoord 37, 4. AZ 33, 5. Twente 29 (36–33), 6. Heerenveen 29 (21–19, 17), 7. Willem II 29 (29–28)