Roda Antar bombagólja döntött

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2004.02.01. 22:36
Némi meglepetésre vasárnap estére sem változott meg a dobogósok sorrendje a Bundesligában, miután a Bayer Leverkusen 10-ra kikapott Freiburgban. Ha két góllal nyert volna, a "gyógyszergyári" társulat a második, egygólos diadallal pedig a harmadik helyre lépett volna, így viszont továbbra is VfB Stuttgart, Bayern München, Bayer Leverkusen sorrendben követik az üldözők a Werder Brement.
A Bayer önbizalommal telve léphetett pályára a Dreisam-stadionban, hiszen ebben az évadban idegenbeli mérkőzései közül mindössze egyet veszített el (Bochumban 1–0-ra), összesen 16 pontot kapart össze vendégként, ami a harmadik legjobb a ligában (csak a Bremen és a VfB Stuttgart járt több sikerrel idegenben). Ráadásul az SCF-fel szembeni mérlege is roppant figyelemre méltó, a legutóbbi 11 mérkőzéséből mindössze egyet veszített el vele szemben (2001. április 14-én otthon kapott ki tőle 3–1-re), Freiburgban pedig öt meccse veretlen.A gárda a statisztikáknak megfelelően kezdett, Berbatov révén rögvest a mérkőzés elején tesztelte a kapufa állóképességét, majd többször is megszerezhette volna a vezetést, csak éppen egyszer sem tudott túljárni Reus kapus eszén. Eleinte a Freiburgnak sem jött össze a góllövés, és ki tudja, ha nincs egy zseniális mozdulat, talán gól nélküli döntetlennel ért volna véget a találkozó. Csakhogy az 54. percben szögletrúgást követően a libanoni Antar 16 méterről, egyből, félfordulatból a hálóba bombázott, és mint később kiderült, beállította a végeredményt.Látvány szempontjából a másik vasárnapi ütközet, a Hannover–Hamburg meccs sem volt utolsó, sőt! A HSV Barbarez fejesével gyorsan előnybe került, csakhogy a félidő derekán már a Hannover vezetett, Krupnikovics értékesített büntetőjének, illetve a Bundesligában debütáló Mathis góljának köszönhetően. A második játékrészre már csak egy gyors gólváltás maradt, Jaime bedobás utáni remek lövésére Romeo fejjel válaszolt, ez pedig azt jelentette, hogy a pontok az AWD-arénában maradtak.Bundesliga 1.
18. forduló. Vasárnapi mérkőzések:
Hannover–Hamburg 3–2 (Krupnikovics 13. – 11-esből, Mathis 27., Jaime 76., ill. Barbarez 7., Romeo 77.), Freiburg–Bayer Leverkusen 1–0 (Antar 54.)
18. Hertha BSC 18 2 7 9 15–37 13
A Kaiserslauterntől három büntetőpontot levontak.

Bundesliga 2.
Regensburg–Aue 1–1 (Keuler 8., ill. Juskowiak 72.), Trier–Energie Cottbus 2–0 (Racanel 14., Patschinski 67.), Union Berlin–Mainz 1–1 (Bruns 7., ill. Weber 81.), Nürnberg–Karlsruhe 2–0 (Mintal 9., 25.), Osnabrück–Ahlen 1–2 (Lenze 44., ill. Sopic 33., Bamba 84.) Az Oberhausen–Arminia Bielefeld összecsapást pedig hétfőn (tv: DSF, 20.15) játsszák.
Az élcsoport: 1. Nürnberg 31 pont (33–23), 2. Alemannia Aachen 31 (30–27), 2. Oberhausen 29 (29–19, 17 mérk.), 3. Energie Cottbus 29 (29–25)