Spanyol győzelem az argentinok ellen

2006.10.12. 10:58
Az Európa-bajnoki selejtező-sorozatban elszenvedett két elkeserítő vereség után a spanyol labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen 2-1-re legyőzte Argentína együttesét Murciában.
Az első spanyol gólt szerző Xavit köszönti Iniesta, Sergio Ramos és Angulo
Reuters
Reuters

Lélegzetvételnyi haladékot kapott Luis Aragones szövetségi kapitány Spanyolországban, miután szerda este győzelemre vezette a csapatát az argentinok ellen.

Emlékezetes: a szakemberre – aki a csalódást keltő világbajnoki szereplés után maradt a posztján – nagy nyomás nehezedett az Észak-Írország és Svédország elleni vereségek után.

RODRIGUEZ-FÉL ÉV SZÜNET

A Atlétco Madrid argentin labdarúgója, Maxi Rodriguez megsérült a szerdai, Spanyolország-Argentina barátságos mérkőzés 16. percében. A diagnózis szerint térdszalagszakadást szenvedett a bal lábán, így legalább hat hónapig nem léphet pályára.
A hispánok a 33. percben Xavi révén szerezték meg a vezetést, a Barcelona középpályása egy távoli lövéssel vette be Roberto Abbondanzieri kapuját (1-0).

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, egy perc múlva ugyanis kiegyenlítettek a gauchók. A gólt a Maxi Rodriguez helyére a 16. percben beállt Daniel Bilos szerezte: a St. Etienne középpályása közelről vágta a labdát a hálóba (1-1).

A spanyolok átvették a játék irányítását, uralták a mérkőzést, és az erőfeszítéseiket fél óra múlva siker koronázta. Az 63. percben Roberto Ayala 106. válogatott fellépés alkalmából szabálytalankodott Andres Iniesta ellen a 16-oson belül, a büntetőt David Villa értékesítette (2-1).

A spanyol futball történetében most fordult elő negyedszer, hogy a válogatott győzni tudott egy dél-amerikai együttes ellen, noha az ibériaiak már tizenegyszer találkoztak a latin-amerikai földrész valamelyik csapatával.

Az argentinok új szövetségi kapitánya, Alfio Basile – a világbajnokság után távozó Jose Pekerman utódja – eddig két meccsen ült a válogatott kispadján, és mindkétszer veszített.