Hollandia: az Ajax megsemmisítette a Feyenoordot

2006.10.22. 14:48
Az Ajax Amsterdam 4-0-ra kitütötte a Feyenoordot a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 8. fordulójában, és ezzel megerősítette vezető pozícióját a bajnoki tabellán.

Henk ten Cate együttese gyakorlatilag lefocizta a pályáról az ebben a szezonban gyengélkedő ellenfelét, a gólkülönbség akár kétszer ekkora is lehetett volna a tiszta gólhelyzetek alapján.

Az Ajax a 12. percben szerezte meg a vezetést Klaas Jan Huntelaar (képünkön jobbra) találatával, majd a 38. percben újra a 23 éves válogatott csatár volt eredményes, és ezzel már 2-0-ra vezetett az amszterdami gárda.

Az első félidőben a temérdek Ajax-helyzet ellenére már nem változott az eredmény, nem úgy a szünet után. Az 50. percben a dán Kenneth Perez előbb büntetőből alakította 3-0-ra az állást, majd a 62. percben ismét betalált – ezúttal már akcióból.

A Feyenoord kilenc emberrel fejezte be a meccset, Erwin Koeman csapatából előbb Pierre van Hooijdonkot, majd a chilei Sebastián Pardót állították ki.

Fehér Csaba együttese, a PSV Eindhoven 3-1-re győzött a forduló előtt a második helyen álló Alkmaar otthonában, a magyar játékost nem nevezte a mérkőzésre Ronald Koeman vezetőedző.

A bajnokcsapatban a portugál Manuel da Costa, az ecuadori Edison Mendez és az elefántcsontparti Arouna Kone volt eredményes.

A PSV ezzel a három ponttal feljött a második helyre az Ajax mögé. Az Alkmaarnak ez volt az első veresége ebben a szezonban.

HOLLAND ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

8. FORDULÓ:
  • AZ Alkmaar–PSV Eindhoven 1-3 (De Zeeuw 71., ill. Da Costa 12., Mendez 44., KOne 45.)
  • FC Utrecht–Den Haag 2-0 (Kruys 24., Van der Gun 37.)
  • Feyenoord Rotterdam–Ajax Amsterdam 0-4 (Huntelaar 12., 38., Perez 50. – 11-esből, 62.)
  • NEC Nijmegen–Vitesse Arnhem 1-0 (Akchaoui 90. – 11-esből)