Portugália: a hosszabbításban győzte le a Porto a Benficát

2006.10.29. 10:15
Bruno Moraesnek (képünkön) a hosszabbítás perceiben szerzett góljával az FC Porto 3-2-re legyőzte a Benficát, így visszaszerezte az első helyet a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokságban a Sportingtól.

A címvédő Portónak ezzel a győzelemmel 19 pontja van, s kettővel előzi meg fővárosi riválisát, amely még pénteken játszott 3-3-as döntetlent a Beira Mar együttesével.

A harmadik helyen a Braga áll 14 ponttal, de csak jobb gólkülönbségével előzi meg a Navalt. Előbbi együttes a Maritimót fogadja, utóbbi a Nacional Madeira otthonába látogat ma. Bármelyik győz, utolérheti pontszámban a Sportingot.

A Porto a Sárkány stadionjában sokkal jobban kezdett, és Helder Postiga révén már a 12. percben megszerezte a vezetést. Később Ricardo Quaresma is betalált, megduplázva a hazaiak előnyét.

A Benfica csak a 62. peercben szépített, ekkor a görög Kosztasz Kacuranisz fejelte a hálóba Simao Sabrosa szögletét, majd tíz perccel a vége előtt Nuno Gomes egyenlített Nelson jobbról érkező beadása után.

Végül azonban érkezett a már említett Moraes, aki a hosszabbításban fejjel megszerezte a Porto győztes találatát.

PORTUGÁL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

8. FORDULÓ:
  • FC Porto–Benfica 3-2 (Helder Postiga 12., Quaresma 20., Moraes 91., ill. Kacuranisz 62., Nuno Gomes 81.)
  • Uniao Leiria–Academica Coimbra 2-0 (Slusarski 35., 82.)