Portugália: döntetlen a Sporting–Benfica rangadón

2007.04.30. 11:35
Nem bírt egymással a Benfica és a Sporting a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának rangadóján. Győzelem esetén bármelyik csapat szorosan felzárkózhatott volna az éllovas, ám szombaton a Boavista otthonában 2-1-es vereséget szenvedő Porto mögé, az 1-1-es döntetlennel azonban a címvédő előnyéből három pont megmaradt a Sporting előtt.
Liedsont (középen) Joau Moutinho és Miguel Veloso köszönti. Itt még a Sporting vezetett
Reuters
Reuters

A Fény stadionjában a Sporting már a második percben megszerezte a vezetést, amikor a brazil Liedson egy jobbról érkező beadást erőből a léc alá fejelt, Quim csak beleérni tudott a labdába (0-1).

A Benfica mozgosította minden erejét, és a 23. percben Miccoli szép kapáslövéssel egyenlített (1-1).

A hátralévő 70 percben újabb gól már nem született, így nem változott a sorrend és a különbség a két együttes között.

A meccs végén Ricardo kapus bokájára ráugrottak, miközben éppen egy beadást húzott le. A válogatott portás megsérült, percekig ápolni kellett.