Arany Kupa: negyeddöntős Guatemala és a veretlen Államok

2007.06.13. 08:26
Az Arany Kupán az amerikai válogatott négy góllal verte Salvadort, míg Trinidad és Tobago döntetlent játszott Guatemalával. A már korábban továbbjutó amerikaiak pontveszteség nélkül léphettek a legjobb nyolc közé, míg az így négypontos Guatemala eggyel megelőzte Salvadort és szintén negyeddöntős.
Leonel Noriega (Guatemala, balra) fejpárbaja a Trinidad és Tobago elleni mérkőzésen
Reuters
Reuters

Az amerikaiak a félidőben két góllal vezettek, amelyet a második felvonásban megdupláztak. A mérkőzést Beasley első gólja nyitotta a 32. percben, majd zárta a második találata a 88. percben.

Trinidad és Tobago pontszerzése azért dicséretes, mert a 28. percben Jack kiállítását követően emberhátrányban játszottak. Ráadásul a hajrában Guatemala szerzett vezetést, amelyet a tíz emberrel játszó trinidadiak három perccel később egalizálni tudtak.

BŐVEBBEN HAMAROSAN A NEMZETI SPORT ONLINE-ON!

ARANY KUPA:

B-CSOPORT, 3. FORDULÓ:
Egyesült Államok – El Salvador 4-0 (Beasley 32., 88, Donovan 45. – 11-esből, Twellman 71.)
Trinidad és Tobago – Guatemala 1-1 (McFarlane 83., ill. Ruiz 80.)