A duplázó Malek Maaz véget vetett a japán válogatott menetelésének

2007.07.25. 19:15
Irak után Szaúd-Arábia is biztosította helyét az Ázsia Kupa fináléjában, a szaúdiak a két találatot jegyző Malek Maaz vezérletével 3-2-re verték a japán nemzeti tizenegyet a torna elődöntőjében. A tízezer néző előtt rendezett találkozón a félidőben még döntetlen állt az eredményjelzőn (1-1), a térfélcsere után azonban a közel-keletiek akarata érvényesült.
Meglepetés mindenkét elődöntőben: Korea után Japán is búcsúzott
Reuters
Reuters

Tíz perccel az első játékrész vége előtt Qahtani találatával vezetést szerzett a szaúdi gárda, az előnyt azonban nem tudta megőrizni, a 37. percben ugyanis már 1-1 állt az eredményjelzőn. Nakazawa egyenlítőgólja után a szünetig újabb gól nem született, így döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek.

A térfélcserét követően felélénkült a játék, mindkét kapusnak volt dolga bőven, gólhelyzetekben nem volt hiány. Maaz a fordulás után szinte rögtön betalált, ám akárcsak az első félidőben, a rivális válasza ezúttal sem váratott sokáig magára. Ezúttal Abe egalizált, az 53. percben.

Maaz azonban nem hagyta annyiban, az 57. percben ismét villant, ezzel pedig önmaga második, csapata harmadik gólját szerezve eldöntötte a találkozót. A hajrában a japánok ugyan mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de nemhogy fordítaniuk, de még egyenlíteniük sem sikerült.

A vasárnapi, jakartai fináléban a torna meglepetéscsapatával, Irakkal csapnak össze a szaúdiak.