Kapufák, nagy küzdelem, de gól nélküli döntetlen az Inter–Juve

2015.10.18. 20:43
Nem bírt egymással az Inter és a Juve a rangadón (Fotó: AFP)
Az Internazionale nem tudta kihasználni a Fiorentina botlását, mert számos helyzete ellenére nem tudta legyőzni a Juventust az olasz bajnokság 8. fordulójának záró mérkőzésén. A hatalmas küzdelmet és nagy taktikai csatát hozó meccsen a szezon második 0–0-s eredménye született.

A Derby d'Italiának idén is nagy volt a tétje, hiszen a bajnokságot 1980–81 óta ilyen rosszul nem kezdő Juventus hívei nem arról ábrándoztak, hogy kedvenceik a tabella aljáról pislogjanak az Inter felé. Az Internazionale pedig jól tudta, hogy ha nyer hazai pályán, akkor a tabella élére ugorhatnak, mivel a Fiorentina vereséget szenvedett.

Bár sokan úgy vélték, hogy a válogatott szünet miatt lazábbra veszik a csapatok a tempót, ez mégsem így történt. Nagy iramban estek egymásnak a csapatok, és bár egyáltalán nem tűnt úgy, hogy nagy lenne a csontzene, a bíró mindenesetre bő negyedóra alatt négy sárgát is kiosztott.

Az Inter sokkal jobb volt az első félidőben. Beszorította a Juventust, amely elsősorban Chiellininek és Bonuccinak köszönhette, hogy nem került hátrányba. No meg Buffonnak és a kapufának, mert a 29. percben Brozovic nagy lövését a kapus és a kapufa közös erővel mentette.

Óriási küzdelem zajlott a mezőnyben, igazán nagy helyzeteket nem lehetett feljegyezni, de az élénk iram és a megalkuvást nem tűrő küzdelem jó hangulatot teremtett a lelátó népének körében.

A második félidőben bekezdett a Juventus, nyoma sem volt az első félidő tanácstalan játékának. A bajnok egyre többször tűnt fel az Inter kapuja előtt, és Cuadrado akár a vezetést is megszerezhette volna a 47. percben, ha egy kicsit jobban koncentrál.

Hát még Khedira! A Juventus német válogatott játékosa a 69. percben ajtó-ablak helyzetből a kapufát találta el. Ezt bizony nehezebb volt kihagyni, mint belőni!

Az utolsó tíz percben kétszer is veszélyes helyről lőhetett szabadrúgást az Inter, de gólt nem sikerült szerezni a hazaiaknak. 0–0

Ezzel eldőlt, hogy az Internazionale maradt a harmadik helyen, a Fiorentina és a Roma mögött. A Juventus pedig egyelőre nem lehet büszke a 14. helyére, viszont az első félidő kilátástalansága után a második félidőben kiválóan talpra álltak, így a végeredmény igazságos volt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

OLASZ LABDARÚGÁS
SERIE A,
8. FORDULÓ
INTERNAZIONALE–JUVENTUS 0–0

Atalanta–Carpi 3–0
(Pinilla 7., A. Gómez 43., Cigarini 63. – 11-esből)

Frosinone–Sampdoria 2–0 (Paganini 54., Dionisi 55.)
Genoa–Chievo 3–2 (Pavoletti 13., Gakpe 17., Tahcidisz 93., ill. Paloschi 1., Pellissier 77.)
Verona–Udinese 1–1 (Pazzini 41. – 11-esből, ill. Thereau 84.)
Napoli–Fiorentina 2–1 (Insigne 46., Higuaín 75., ill. Kalinic 73.)
Sassuolo–Lazio 2–1 (Berardi 7. – 11-esből, Missiroli 60., ill. Felipe Anderson 67.)
Bologna–Palermo 0–1 (F. Vázquez 24.)

1. Fiorentina 8 6 2 15–6 +9 18
2. Roma 8 5 2 1 20–10 +10 17
3. Internazionale 8 5 2 1 8–6 +2 17
4. Napoli 8 4 3 1 18–8 +10 15
5. Sassuolo 8 4 3 1 11–8 +3 15
6. Lazio 8 5 3 11–13 –2 15
7. Torino 8 4 2 2 13–9 +4 14