Parádés szabadrúgásgóllal verte meg a Leccét az Udinese

M. B.M. B.
2024.10.05. 17:11
Zemura szabadrúgása döntött (Fotó: Imago Images)
Az Udinese 1–0-ra nyert odahaza a Lecce ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában.

Sokat tett az első félidőben a gólszerzésért az Udinese, de nem volt szerencséje a kapu előtt. A negyedik percben Kabasele közeli lövését védte a Falcone, a kipattanót pedig Lucca lőtte a kapu mellé. A 34. percben Kabasele fejese a keresztlécen csattant, a visszapattanó labdát Zemura bólintota az üres kapu fölé. Hat perccel később Zárraga megpattanó, távoli bombája is megdöngette a kapufát, de a Lecce hálója érintetlen maradt.

A fordulás után a ziccerek elmaradtak, de gólt így is láthatott a publikum: a 75. percben Jordan Zemura tanári módon tekert egy 18 méteres szabadrúgást a bal felső sarokba. A zimbabwei légiós találatára nem volt válasza a vendégeknek, így maradt az egygólos friuli siker. 1–0

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ
Udinese–Lecce 1–0 (Zemura 75.)
Később
18.00: Atalanta–Genoa (Tv: Arena4)
20.45: Internazionale–Torino (Tv: Arena4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Napoli–Como 3–1 (McTominay 1., R. Lukaku 53. – 11-esből, Neres 86., ill. Strefezza 43.)
Verona–Venezia 2–1 (Tengstedt 9., Joronen 81. – öngól, ill. Oristanio 2.)