Párizs 2024: elődöntős a címvédő a férfi hetesrögbi-tornán

2024.07.25. 16:47
Fotó: Getty Images
A címvédő Fidzsi-szigetek 19-15-re legyőzte Írországot a párizsi olimpia férfi rögbitornájának csütörtök esti negyeddöntőjében.

Az 1998-as labdarúgó-világbajnokság döntőjének is otthont adó nemzeti stadionban, azaz a Stade de France-ban a hetes rögbitornát rendezik – itt lesz majd később az atlétikai viadal is –, a hazai közönség pedig már több mint két órával a franciák mérkőzése előtt gyakorlatilag megtöltötte a 80 ezer néző befogadására alkalmas létesítményt, amelyet az olimpia lilás-rózsaszínes színekbe öltöztettek a szervezők.

Az első csütörtöki csoportmérkőzésen Szamoa és Kenya legjobb rögbisei mérték össze tudásukat, a szakértő közönség pedig óriási tapssal jutalmazott minden egyes szép megmozdulást, vagy kemény belemenést. A kétszer hétperces találkozót 26–0-ra nyerték meg a szamoaiak, megszerezve első sikerüket a viadalon.

A szerdai öt továbbjutó (Fidzsi-szigetek, Új-Zéland, Írország, Argentína és Ausztrália) mellett a vereség ellenére a francia, és jobb harmadikként az amerikai, valamint a dél-afrikai csapat is továbbjutott a legjobb nyolc közé.

Fidzsi a szombati elődöntőben Ausztráliával találkozik, amelyet három évvel ezelőtt Tokióban 19–0-ra megvert a negyeddöntőben.
A japán fővárosban ezüstérmes Új-Zéland ezúttal nem lesz ott a legjobb négy között, ugyanis 14–7-re kikapott a Dél-Afrika, amely Franciaországgal játszik az elődöntőben.

OLIMPIA
HETES RÖGBI
B-CSOPORT
Szamoa–Kenya 26–0
Argentína–Ausztrália 14–22
A végeredmény: 1. (és negyeddöntős) Ausztrália 9, 2. (és negyeddöntős) Argentína 7, 3. Szamoa 5 (+3), 4. Kenya 3
A-CSOPORT
Dél-Afrika–Japán 49–5
Új-Zéland–Írország 14–12
A végeredmény: 1. (és negyeddöntős) Új-Zéland 9 pont, 2. (és negyeddöntős) Írország 7, 3. (és negyeddöntős) Dél-afrikai Köztársaság 5 (+27), 4. Japán 3
C-CSOPORT
Egyesült Államok–Uruguay 33–17
Fidzsi-szigetek–Franciaország 19–12
A végeredmény: 1. (és negyeddöntős) Fidzsi 9, 2. (és negyeddöntős) Franciaország 6 (43-43), 3. (és negyeddöntős) Egyesült Államok 6 (57-67), 4. Uruguay 3