La Liga: a kapus történelmet írt; megtört a két hónapos átok

2015.01.10. 21:58
A Valencia idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Celta Vigóval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának szombati játéknapján.

A hazaiak a 28. percben könnyedén előnybe kerülhettek volna, de Fabián Orellana tizenegyesét a Valencia kapusa, Diego Alves hárította, aki 14. alkalommal védett büntetőt a spanyol első osztályban, ezzel megelőzte az eddigi rekorder Santiago Canizarest.

A játékrész hajrájában aztán Rodrigo találatával megszerezték a vezetést a vendégek (0–1). A Benficától kölcsönkapott csatárral kapcsolatban érdekesség, hogy ezt megelőzően mind a kétszer kiállították, amikor gólt szerzett a Turia-parti csapatban, ezúttal azonban megúszta egy sárga lappal, mielőtt a 92. percben lecserélték.

A spanyol támadó találata azonban nem ért győzelmet, mert a hazai csapat bő egy óra elteltével Orellana jóvoltából egyenlített (1–1), aki ezzel véget vetett a Celta több mint két hónapja tartó, 726 perces bajnoki góltalansági sorozatának. A vigói együttes legutóbb november elsején, a Barcelona vendégeként szerzett gólt a La Ligában.