Nadal először kényszerült öt szettre a Garroson

2011.05.24. 18:11
Nadalnak nagy kő esett le a szívéről, négy óra alatt győzött (Fotó: Action Images)
A francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) keddi játéknapján négyórás csatára kényszerült a világelső Rafael Nadal, a nők versenyében kiesett a 2008-as győztes Ana Ivanovics, párosban lett partnerével továbbjutott Szávay Ágnes, búcsúzott viszont Arn Gréta Jill Craybasszal az oldalán.

PÁROS

PÁROSÍTÁS, EREDMÉNYEK
FÉRFI EGYES
NŐI EGYES

A fáradásos csigolyatöréssel küzdő Szávay Ágnes a napokban jelentette be, hogy legalább fél évig nem versenyez, a Roland Garroson viszont kénytelen volt elindulni. Egyesbeli búcsúját követően párosban először úgy tűnt, szintén hamar kiesik, 5:1-re vezetett a francia duó az első játszmában, ennek ellenére Szávay és a lett Liga Dekmeijere nyerte a szettet.

A második játszmában aztán nem tudták ilyen lendülettel folytatni Szávayék, a döntő szettben viszont ismét nekik ment jobban, végül 7:6, 3:6, 6:3-ra megnyerték a meccset és továbbjutottak.

Arn Gréta az amerikai Jill Craybasszal indult párosban, nekik viszont nem sikerült fordítani miután az első szettet 6:0-ra bukták el, a másodikban csak két gémet sikerült nyerniük, Arn tehát egyesben és párosban is az első fordulóban búcsúzott.

FÉRFIAK

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Roland Garros férfi egyesét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Kevesen gondolták volna, hogy már az első fordulóban bajba kerülhet a világelső Rafael Nadal. A spanyol salakmenőt az amerikai John Isnerrel sorsolták össze – mi tagadás, kaphatott volna könnyebb ellenfelet is –, és bár az első szett 6:4-gyel az övé lett, a második rövidítésben az amerikaié. Nadal először veszített szettet a Roland Garros első fordulójában, de 2007-ig kell visszamennünk az időben, hogy olyan Grand Slam-tornát találjunk, ahol az első fordulóban játszmát veszített a spanyol.

A harmadik játszmában szintén rövidítésre volt szükség, amelyet meglepően simán nyert meg Isner. Azt, hogy még ekkor is mennyire valószínűsíthető volt Nadal győzelme, az is jelzi, hogy az egyik vezető fogadóirodánál még ekkor, a szetteket tekintve 2:1-es Isner-vezetésnél is 1.27-es szorzóval lehetett fogadni a világelső győzelmére.

Nadal viszont összeszedte magát, illetve Isner megijedt a lehetőségtől, a negyedik szettben kettőshibával bukta el az adogatását, és innen már megállíthatatlan volt a spanyol. A negyedik játszma 6:2-je után az ötödikben már 1:1-nél brékelt, majd 5:3-nál Isnernek meccslabdát is hárítania kellett. Nadal végül saját adogatását hozva 6:4-re nyerte a döntő szettet és első ötjátszmás találkozóját a Roland Garroson.

Ötszettes találkozóra kényszerült és végül búcsúzott a tizenegyedik helyen kiemelt spanyol Nicolás Almagro, aki ugyan az első két szettet magabiztosan hozta Lukasz Kubot ellen, utána a lengyel két rövidítéses szettben egyenlített, az ötödik játszmát pedig 6:4-gyel szintén a ő nyerte, Almagro számára tehát egyesben véget ért a torna.

NŐK

A hölgyek mezőnyében a nap legnagyobb nevű kiesője a huszadik helyen kiemelt szerb Ana Ivanovics. A 2008-as győztes az első játszmát rövidítésben elveszítette a svéd Johanna Larsson ellen, a másodikat viszont 6:0-ra hozta, a döntő szettben azonban csak két gémet tudott nyerni.

Szintén búcsúzott a 22. helyen rangsorolt szlovák Dominika Cibulková, nála az amerikai Vania King bizonyult jobbnak.

Marija Sarapova viszont igen könnyedén, 6:3, 6:0-ra győzte le a horvát Mirjana Lucicot és jutott be a második körbe, ahol a hazai pályán szereplő Caroline Garcia lesz az ellenfele.

NŐI PÁROS, ELSŐ FORDULÓ
Arn Gréta, Jill Craybas (amerikai)–Medina Garrigues, María José Martínez Sánchez 6:0, 6:2
Szávay Ágnes, Liga Dekmeijere (lett)–Irena Pavlovic, Laura Thorpe (francia) 7:6, 3:6, 6:3