![](https://cdn.nemzetisport.hu/2025/02/9CYgYaSKlR74ADLWqsC7f8IiYWC3ifWwQB2UmdL1UQg/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2Y3OWU2YzgwZWM0NjQxNmI5YzUzNzYyMmZhNzY5MGY2.webp)
Az ESPN cikke szerint Patrick Mahomes korábban mind a nyolc alkalommal nyert, amikor az ellenfél védelmét Vic Fangio irányította. Most viszont az Eagles hatszor is zsákolta a Chiefs irányítóját és kétszer labdát is szerzett, és a harmadik negyed végéig nulla ponton tartotta az elmúlt két év bajnokát „Általában a védelem nyeri a bajnokságot. Láttuk, hogyan játszottak ma, mind láthattunk, ők jelentették a különbséget. Lehetőségeket adtak nekünk, folyamatosan jó mezőnypozícióban kaptuk meg a labdát, mi pedig nem hibáztunk” – értékelt Jalen Hurts.
Nick Sirianni a nagy győzelem ellenére továbbra is tiszteli a Kansas Cityt: „Ez nagyszerű futballcsapat, a legjobbunkat kellett nyújtanunk, hogy legyőzzük őket, szerencsére ez sikerült is.”
„Nekünk van a legjobb támadófalunk. Amikor idejöttem, az edzés első játékánál tudtam, hogy különleges csapatunk van. Láttam az elkapókat, a támadófalat, Jalent, és tudtam, hogy jók leszünk, csak tennem kell a dolgomat” – emlékezett vissza a szezon előtt érkező Saquon Barkley.
AMERIKAI FUTBALL
NFL, SUPER BOWL
Philadelphia Eagles–Kansas City Chiefs 40–22 (7–0, 17–0, 10–6, 6–16)
New Orleans, Caesars Superdome, 65 719 néző. Vezette: Ronald Torbert