Nyert az Arsenal: Van Persie ismét elemében

2011.01.15. 20:33
Az Arsenal ismét eredményes futballt mutatott be (Fotó: Action Images)
Magabiztos győzelmet aratott az Arsenal a Premier League 23. fordulójában a West Ham United otthonában. Az „ágyúsok" Robin van Persie találatával szerezték meg a vezetést a 13. percben, majd az ő passzából Theo Walcott duplázta meg az előnyt még az első félidő végén. Negyedórával a mérkőzés lefújása előtt a holland csatár tizenegyesével alakult ki a 3–0-s végeredmény.

A ligautolsó West Ham fogadta a minden sorozatot figyelembe véve a legutóbbi öt meccséből csak egyet megnyerő Arsenalt. A hazaiaknál ráadásul Avram Grant menedzser az állásáért küzdött (a játékosok meg elméletileg őérte...), így akár izgalmas meccs is lehetett volna a Premier League 23. fordulójának utolsó szombati mérkőzése. Nem lett az, az Arsenal látványos játékkal nagyon simán legyőzte városi riválisát (?).

A vezetést a 13. percben szerezte meg az Arsenal. Theo Walcott kapott remek indítást a jobb oldalon, középre adását követően Samir Nasri átlépte a labdát, és érkezett Robin van Persie, aki rosszabbik lábával, a jobbal kapásból lőtte a labdát a kapu bal oldalába. 0–1

A szezon első felében sérüléssel bajlódó holland támadó 50. gólját szerezte a Premier League-ben.

Nem sokkal később Theo Walcott duplázhatta volna meg a vendégcsapat előnyét, de elhamarkodottan próbálta kapura pörgetni a levegőből elé kerülő labdát, a rossz kísérletet követően könnyedén magához ölelte a labdát Robert Green.

A mérkőzésen egyértelmű fölényben játszott az Arsenal, a West Ham nem nagyon tudott támadásokat vezetni.

A 22. percben aztán Johan Djourou segítette ki valamelyest a hazaiakat, az Arsenal védőjének pocsék hazaadására csapott le Carlton Cole, de közeli próbálkozását Wojciech Szczesny hatalmas bravúrral védte.

A folytatásban is többnyire a hazai kapu forgott veszélyben, az újabb találatra azonban egészen a 41. percig várni kellett. (Korábban például Van Persie forgácsolta szét a bal kapufát egy kiváló kontra végén)

Szóval, négy perccel az első félidő vége előtt Van Persie húzott le az alapvonalra, visszagurítását követően pedig a rendkívül gyors Walcott – védőjét megelőzve – bombázott a léc alá. 0–2

A második félidőben még annyi veszélyt sem tudott kialakítani a West Ham, mint az elsőben. Amúgy sem sok babér terem a Unitednek a londoni városi rivális ellen. Az „ágyúsok" ugyanis nem kaptak ki a két csapat legutóbbi nyolc egymás elleni mérkőzésén. Legutóbb 2006-ban, az Upton Parkban győzött a West Ham az Arsenal ellen (1–0)

A három pont sorsa ezúttal a 77. percben dőlt el végérvényesen, amikor a Manchester Citytől kölcsönbe érkező Wayne Bridge csak szabálytalanul tudta szerelni Walcottot a 16-oson belül. A jogosan megítélt büntetőt pedig Van Persie bombázta a jobb alsó sarokba. 0–3

WEST HAM–ARSENAL 0–3

PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
West Ham–Arsenal 0–3 (Van Persie 13., 77. – a másodikat 11-esből, Walcott 41.)

KORÁBBAN
Chelsea–Blackburn 2–0 (Ivanovics 57., Anelka 76.)
Manchester City–Wolverhampton 4–3 (K. Touré 41., Tévez 48., 66., Y. Touré 53., ill. Milijas 12., Doyle 68. – 11-esből, Zubar 85.)
Stoke City–Bolton 2–0 (Higginbotham 37., Etherington 63. – 11-esből)
West Bromwich–Blackpool 3–2 (Odemwingie 38., 87., J. Morrison 52., ill. Vaughan 11., Taylor-Fletcher 80.)
Wigan–Fulham 1–1 (Rodallega 57., ill. An. Johnson 86.)