A sereghajtó West Ham megállította a menetelő Liverpoolt

2011.02.27. 16:50
Demba Ba (jobbra) szünet előtti gólja teljesen lebénította a Liverpoolt (Fotó: Action Images)
A Premier League első vasárnapi találkozóját sereghajtójaként kezdő West Ham United meglepte a hatmeccses veretlenségi sorozattal Londonba érkező Liverpoolt, és 3–1-es győzelmet aratott Kenny Dalglish együttese ellen. A WHU ezzel elmozdult az utolsó helyről, viszont az új sereghajtó, a Wigan is mindössze hat pontra van a 10. helyezett Evertontól.

Az előző hat bajnokiján veretlen – legutóbb Kenny Dalglish menedzser PL-bemutatkozásakor, a január 12-i blackpooli meccsen alulmaradó –, s ezzel a tabella 6. helyére felkúszó Liverpool a sereghajtó West Ham elleni mérkőzéstől remélte, hogy közelebb tud kerülni a tabella elején egymással csatázó ötöshöz, de rá kellett döbbennie, hogy nagyon nehéz feladatot tűzött ki célul.

A 22. percben Scott Parker a Liverpool térfelének jobb oldaláról tört be középre, kényszerítőzött a középen álló Thomas Hitzlspergerrel, a visszakapott labdával a tizenhatosig ment, aztán jobb lábbal nem túl erősen, de hajszálpontosan „csőrözött" a jobb alsó sarokba. 1–0

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri az angol bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az utolsó helyről menekülő West Ham ezután sem állt le, kifejezetten nagy elszántsággal rohamozott, és ügyelt arra, hogy a Liverpool ne jusson labdához, majd helyzetekhez. Kenny Dalglish még az első félidőben cserélt, Martin Kelly helyett Joe Cole-t küldte be a pályára.

A húzás nem hozta meg a várt eredményt, sőt a West Ham még a szünet előtt növelte előnyét: Robert Green kapus felszabadító rúgása a jobb szélen helyezkedő Gary O'Neillhez került, és a szélső beívelése után a kapu elé a rövid oldalon érkező Demba Ba a felső sarokba fejelt. 2–0

A második félidőben a „vörösök” hiába igyekeztek, lassan épített támadásaik nem voltak olyan veszélyesek, mint a hazai kontrák. A fehér mezes Pool főleg pontrúgásokból veszélyeztetett, míg a mesteri Parker által irányított hazai csapat energiatakarékosan vezette támadásait, sokszor már messziről ellőtte a labdát, befejezve minden egyes akciót. Ezek sem voltak veszélytelenek, Frédéric Piquionne lövését például csak üggyel-bajjal tudta hárítani Pepe Reina.

A 84. percben rövid elbizonytalanodás is elég volt a Liverpool szépítő góljához: a tétovázó WHU-védőktől Luis Suárez a tizenhatoson belül elvette a labdát, megforgatta ellenfelét, majd lépéselőnybe kerülve középre adott, az érkező Glen Johnson pedig másfél méterről az üres kapuba lőtt. 2–1

Az egyenlítés helyett újabb West Ham-gól következett: a Ba helyére beérkező Carlton Cole az utolsó percekben meglódult a vendégek térfelén, lerázta magáról Martin Skrtelt, és a tizenhatos vonaláról a jobb alsó sarokba bombázott. 3–1

Győzelmével a West Ham elmozdult az utolsó helyről, ahová a 27 pontos Wigan Athletic került. Ez pedig azt jelenti, hogy az új sereghajtó és a 10. helyezett Everton között mindössze 6 pont a különbség!

WEST HAM–LIVERPOOL 3–1

A Fulham 1–1-es döntetlent ért el Manchesterben a City vendégeként. A Fulham magyar légiósa, Gera Zoltán a cserepadról nézhette végig csapata és társai pontszerzését.

Az összecsapás első félidejének közepén Mario Balotelli szerzett vezetést a házigazdáknak, majd sokáig úgy tetszett, semmi nem veszélyezteti a City biztos sikerét. A fordulás után azonban Damien Duff egyenlített. Onnantól kezdve szinte felborult a pálya, a manchesteriek futószalagon alakították, de hagyták is ki helyzeteiket.

A City tizennegyedik hazai mérkőzésén játszotta a szezonban, és a hatodikat nem tudta megnyerni. A Fulham hozta stabil idegenbeli játékát, immár nyolcadszor rabolt pontot vendéglátójától.

1. Manchester United 27 17 9 1 61–25 +36 60
2. Arsenal 27 17 5 5 57–27 +30 56
3. Manchester City 28 14 8 6 44–25 +19 50
4. Tottenham 27 13 8 6 38–31 +7 47
5. Chelsea 26 13 6 7 46–22 +24 45
6. Liverpool 28 11 6 11 36–35 +1 39
7. Bolton 28 9 10 9 39–38 +1 37
8. Sunderland 28 9 10 9 33–35 –2 37