Négy gólig meg sem álltak: nincs már nyeretlen csapat a francia bajnokságban

2024.10.26. 19:14
Ibrahima Niane (jobbról a harmadik) góljára már nem érkezett válasz, nyert az Angers (Fotó: AFP)
Megszerezte első győzelmét az Angers a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2024–25-ös idényében: a fekete-fehérek hazai pályán 4–2-re verték a Saint-Étienne-t a 9. forduló szombati játéknapján. A Brest folytatta pontgyűjtő sorozatát, 2–1-re győzött a Reims otthonában.

ANGERS–SAINT-ÉTIENNE 4–2

Zuriko Davitasvili, a Saint-Étienne leggólerősebb játékosa kétszer is egyenlített, de Ibrahima Niane tizenegyesből harmadszor is vezetést szerzett az Angers-nak, és arra a zöldek már nem tudtak válaszolni. Sőt: a végjátékra becserélt Bamba Dieng a ráadásban belőtte a hazaiak negyedik gólját is.

Alexandre Dujeux csapata – amely immár három forduló óta veretlen – idénybeli első győzelmével meg is előzte riválisát a tabellán.

REIMS–BREST 1–2

Hosszú veretlenségi sorozata után már a második vereségét szenvedte el a Reims: az Auxerre után szombaton a Brest is legyőzte, utóbbi ráadásul vendégként. A BL-ben eddig kiválóan teljesítő bretonok kezezés miatt megítélt tizenegyesből, Romain Favre révén korán megszerezték a vezetést, majd nem sokkal később egy hamisítatlan bresti ellencsapást Mama Baldé fejezett be góllal (VIDEÓ ITT!).

Bár a hazaiak Joseph Okumu fejesével gyorsan szépítettek (VAR-ozással zárták ki, hogy a lesen álldogáló Nakamura Keito zavarta Marcel Bizot kapus kilátását), a hátralévő több mint egy óra nem volt elég az egyenlítésre. A Brest három forduló óta veretlen, kapaszkodik felfelé a tabellán.

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Angers–Saint-Étienne 4–2 (Abdelli 7., Aholou 39., Niane 69. – 11-esből, B. Dieng 90+3., ill. Davitasvili 15., 57. – az elsőt 11-esből)
Reims–Brest 1–2 (Okumu 29., ill. Faivre 4. – 11-esből, M. Baldé 18.)