Katona Máté találatával nyert a Gyirmót a Békéscsaba ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.09.22. 16:49
Ugrai Rolandot (sárgában) próbálja meg visszahúzni Maronyai Zalán (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett Gyirmót FC Győr a 14., újonc Békéscsaba 1912 Előrét fogadta. A mérkőzést remek támadásból született gól döntötte el.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 625 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt)
Gyirmót: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 81.), Csörgő, Hudák D., Hajdú Á. (Helembai, 83.) – Kiss N. (Kovács D., 68.) – Horváth R. (Piscsur, 68.), Katona Máté, Madarász, Ugrai – Adamcsek (Molnár J., 81.). Vezetőedző: Tamás Zsolt
Békéscsaba: Uram – Kovács G. (Hodonicki, 72.), Albert I., Csató M. – Szabó B., Tóth M. (Pintér N., 78.) – Maronyai (Komáromi, 55.), Zádori (Szatmári I., 72.), Mikló – Kóródi (Sármány, 78.), Czékus. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Katona Máté (15.)

A Gyirmót három győzelemmel kezdte a bajnokságot, aztán kissé megtorpant Tamási Zsolt csapata, hiszen döntetlent játszott a BVSC-vel, majd kétszer kikapott idegenben. A Békéscsaba is kétszer szenvedett eddig vereséget, győzni viszont csak egyszer tudott, még a második fordulóban az Ajka ellen, emellett háromszor ikszelt.

A mérkőzés első részében kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a hazaiaknak sikerült megszerezniük a vezetést. Remek akció és szép összjáték végén Katona Máté lőtt a hálóba. A félidő közepén óriási egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a viharsarkiak: egy kapusról kipattanó lövés után Kóródi az üres kapuba sem tudott betalálni. Az első félidő hajrájában még a Gyirmótnak volt egy gólhelyzete, Ugrai labdáját azonban a gólvonal elől kivágta Kovács Gergő.

A második félidőben már több lehetőség is adódott a vendégek előtt, Hársfalvit azonban jó ideig nem igazán tették próbára a viharsarkiak. Aztán egyre inkább visszaállt a Gyirmót, a 79. percben pedig rövid idő alatt háromszor is veszélybe került a hazai kapu. A hazai csapat azonban állta a csabai rohamokat, és Katona korai gólja győztes találatnak bizonyult. 1–0

Katona Máté (sárgában) szép gólt szerzett az első félidőben (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)

Hajdú Ádám (sárgában) és Albert István küzdelme a labdáért (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)