Ismét szenvedtek a brazilok

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.07.16. 22:57
A huszonhárom éven aluli játékosok alkotta brazil válogatott továbbra sem parádézik az Arany-kupán, meglehet, Ricardo Gomes csapata ezúttal legalább győzött Honduras ellen és valószínűleg bejut a negyeddöntőbe  a selecao számolgatás nélküli továbbjutásához az szükséges, hogy a hondurasiak ne győzzék le Mexikó legjobbjait.
A keddi játéknap másik összecsapásán Jamaica különösebb gond nélkül két vállra fektette Guatemalát, és csakúgy, mint Brazília, közel áll a nyolc közé jutáshoz – a "matekozás” nélküli célba éréséhez Kolumbiának nem szabad kikapnia Guatemalától.Mexikóvárosban a brazil nemzeti tizenegy Maicon korai góljával nyitott Honduras ellen, a hátvéd a tizenhatos sarkáról lőtte a labdát a hálóba, miután azt az ellenfél kapusa egy beadást követően gyengén öklözte vissza a mezőnybe. Két perccel később Kakának illett volna megdupláznia az előnyt, ám a Robinho buktatásáért megítélt tizenegyest Coejo kapus kezébe helyezte. A kimaradt lehetőség után a dél-amerikaiak teljesítménye látványosan visszaesett, és bár a zuhogó eső is nehezítette a játékot, a selecao tagjai nem úszták meg a füttyszót a szünetben.A fordulást követően valamelyest összeszedte magát a brazil csapat, ám sokáig csak újabb kihagyott ziccerekig jutottak a fiatal sztárok. Kakának például a 69. percben a tizenhatosnál lefülelt átadás után csak a kapuba kellett volna lőnie, ám ismételten Coejo kapust találta telibe. A hondurasiaknak mindemellett nem volt szerencséjük, ugyanis a hajrára felvették a ritmust, de a 85. percben egy rosszul kifejelt labda pontosan Diego elé hullott, a Santos klasszisa pedig 11 méterről a kapuba lőtt. Már a ráadás pillanataiban jártak a csapatok, amikor Adriano a tizenhatoson belül buktatta Leónt, aki maga vállalkozott a büntető végrehajtására, igaz, csak kis szünet után futhatott neki a labdának, ugyanis a brazilok letámadták a játékvezetőt a szerintük jogtalan ítélet miatt. Az más kérdés, hogy a hondurasi gólt így sem tudták megakadályozni…Nem sokkal korábban Jamaica csaknem egy félidőnyit emberhátrányban játszva verte meg Guatemalát, a szigetlakók a 49. percben fogyatkoztak meg, amikor Onandi Lowe megkapta második sárga lapját. A csatár helyzetét javíthatja, hogy az első félidőben Gardner átadását követően ballábas lövéssel előnyhöz juttatta csapatát, igaz, a guatemalaiak egyenlítő találatától a játékvezető mentette meg Jamaicát, amikor Ruiz és Rickets kapus ütközését követően nem adott tizenegyest. José Pineda ehelyett a jamaicaiak javára ítélt büntetőt Williams buktatásáért (tegyük hozzá: jogosan), amelyet a sértett értékesített, eldöntve ezzel a párharcot.Arany-kupa
A-csoport
Brazília–Honduras
2–1 (1–0)
A-csoport
2–1 (1–0)

Mexikóváros
V: Navarro (kanadai). G: Maicon (15.), Diego (85.), ill. León (93. – 11-esből)
BRAZÍLIA: Gomes – Maicon, Luisao, Alex, Adriano – Paulo Almeida, Júlio Baptista, Kaká, Diego – Robinho (Thiago Motta, 55.), Ewerthon (Carlos Alberto, 72.)
HONDURAS: Coejo – Palacios, Rosales, Valecillo, Javier Martínez – Boniglia (E. Martínez, 75.), Guifarro, Hernández, León – Suazo (Jairo Martínez, 71.), Velásquez (Túrcios, 46.)
Az állás: 1. Mexikó 3 pont (1–0, 1 mérk.), 2. Brazília 3 (2–2, 2), 3. Honduras 0 (1)

B-csoport
Jamaica–Guatemala
2–0 (1–0)

Miami, 10 323 néző
V: Pineda (hondurasi). G: Lowe (30.), Williams (71. – 11-esből). K: Lowe (49.)
JAMAICA: Rickets – Davis (Daley, 67.), Marshall (McDonald, 46.), Johnson, Ziadie – Gardner, Lawrence, Whitmore, Byfield (Stewart, 58.) – Williams, Lowe
GUATEMALA: Estrada – N. Martínez (Plata, 54.), Valencia, M. González, Monterosso – Thompson (Aguirre, 46.), Romero, Machon – F. García (Zacarias, 60.), Ruiz, Acevedo
Az állás: 1. Kolumbia 3 pont (1–0, 1 mérk.), 2. Jamaica 3 (2–1, 2), 3. Guatemala 0 (1)