A Sao Paulo korán könyvelte el a győzelmet

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.07.28. 21:18
A listavezető Cruzeiro könnyen túltette magát a legutóbbi fordulóban elszenvedett súlyos vereségén  Wanderley Luxemburgo tanítványai a Paysandutól kaptak ki 30-ra , és ennek a Bahia itta meg a levét.
A saját pályáján kilenc hónapja veretlen Belo Horizonte-i csapat már a hetedik percben bevette Émerson kapuját Edu Dracena fejesével, majd beindult a kolumbiai Aristizábal, és meg sem állt három találatig. A mesterhármas záróakkordja volt a legfontosabb, ugyanis időközben a vendégek kétszer is eredményesek voltak, és csak azért nem volt félő, hogy kiegyenlítenek, mert Aristizábal egy perccel a második Bahia-gólt követően harmadszor is megrezegtette a hálót. A Cruzeiro végül Zinho révén adta meg a kegyelemdöfést. "Agresszívan letámadtuk az ellenfelet, amely nem tudott mit kezdeni a gyors támadóinkkal, és ez elegendőnek bizonyult, pedig a védelmünk nem állt túl stabil lábakon” – értékelt a lefújást követően Luxemburgo.A cruzeirósok egyébként is elégedettek lehetnek, mivel első számú üldözőjük, a Sao Paulo sorozatban másodszor vesztett értékes pontokat, a paulisták az előző fordulóban a Ponte Pretától elszenvedett vereség (1–2) után most a Flamengo otthonában értek el döntetlent. Sokáig úgy tűnt, a vendégek mind a három pontot elviszik, Diego Tardellinek a 30. percben szerzett gólja után ugyanis a Fla nem sokat mutatott, mígnem a 91. percben Anderson szabadrúgását követően a sorfalon megpattanó labda utat talált Roger kapujába. "Nem a szerencsén múlott, sokkal inkább a játékosaim kitartásán – magyarázta Oswaldo de Oliveira, a Flamengo edzője, aki egyébként a Sao Paulo kispadján kezdte az idényt, de a hatodik forduló után menesztették. – A Sao Paulo ugyan jól játszott, de voltak pillanatok, amikor kifejezetten lekezelt minket, és meggyőződésem, hogy az utolsó tíz percben úgy futballozott, mintha biztos lenne a győzelmében.”A harmadik helyen továbbra is a Santos állomásozik, azonban a címvédő, amely ezúttal roppant szoros mérkőzésen két vállra fektette a Vascót, egy találkozóval kevesebbet játszott a vetélytársainál (az Atlético PR elleni, a 14. fordulóból elmaradt mérkőzését 30-án pótolja be), és vesztett pontok tekintetében megelőzi a Sao Paulót. A hét végi derbin egyébként a vendégként szereplő máltai keresztesek szereztek vezetést annak ellenére, hogy gyakorlatilag csak a Santos előtt adódtak lehetőségek, azonban a fiatalok összekapták magukat, és bő negyedóra alatt a maguk javára fordították az eredményt.Országos bajnokság (Campeonato Brasileiro)

22. forduló: Santos–Vasco 2–1 (André Luis 66., Daniel 79., ill. Marcelinho Carioca 55.), Goiás–Atlético MG 1–1 (Dimba 53., ill. Guilherme 72.), Atlético PR–Paysandu 1–1 (Jádson 44., ill. Zé Augusto 60.), Fortaleza–Ponte Preta 2–3 (Vinícius 45. – 11-esből, Finazzi 59., ill. Fabrício Carvalho 5., 56., 83.), Vitória–Paraná 0–3 (Ageu 33., Renaldo 57., Marquinhos 67.), Criciúma–Coritiba 2–3 (Paulo Baier 57., 74. – mindkettőt 11-esből, ill. Ceará 1., Odvan 45., Marcelo 72. – 11-esből), Guarani–Figueirense 3–0 (Dinelson 7., 24., Gilson 17.), Flamengo–Sao Paulo 1–1 (Anderson 91., ill. Diego Tardelli 30.), Juventude–Fluminense 2–1 (Marcao 19., Rafael 57., ill. Jadílson 51.), Corinthians–Gremio 1–0 (Renato 13.), Cruzeiro–Bahia 5–2 (Edu Dracena 7., Aristizábal 45., 58., 71. – az elsőt 11-esből, Zinho 79., ill. Lino 63., Didi 70.), Internacional–Sao Caetano 0–0
Az élcsoport: 1. Cruzeiro 46 pont, 2. Sao Paulo 42, 3. Santos 41 (21 mérk.), 4. Coritiba 38, 5. Criciúma 36 (21), 6. Atlético MG 35 (39–31), 7. Internacional 35 (30–27)