Megkezdődött a második kör

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.08.08. 22:40
Szépen lassan halad előre az országos bajnokság, hét közben a csapatok immár a második kört kezdték el. A legnagyobb érdeklődés a listavezető Cruzeiro és a Sao Paulo ütközetét kísérte, és bár a találkozó beváltotta a hozzá fűzött reményeket, a játéknap leglátványosabb találkozójára a Vila Belmiro-stadionban került sor, ahol a Santos az Atlético MG-t látta vendégül.
Ez utóbbi mérkőzésen az AMG alaposan bekezdett, Kim már a 13. percben a hálóba vágta a labdát Guilherme átadása után, majd maga Guilherme is betalált bő félóra játékot követően. A két pofon felébresztette a címvédőt, amely a második félidőben a maga javára tudta fordítani az állást. Elano előbb szépített Diego sarkazásos paszszából, majd nem sokkal később az ellenfél kapusáról kipattanó labdát vágta a hálóba. A 81. percben fordult a kocka: Renato látványos csukafejessel megszerezte a vezetést a Santosnak. A második és a harmadik hazai találat között a játékvezető két santosost (Robinhót és Júlio Césart), illetve egy AMG-st (Cicinhót) kiállított, sőt, a ráadásban a vendégektől Genalvót is piros lappal küldte le a pályáról. Az eredményben is döntetlen született, Luiz Alberto ugyanis, amikor a hazai szurkolók még a vezetést ünnepelték, értékesítette Michel beadását.A Mineirao-stadionban a Cruzeiro és a Sao Paulo előtt is több kecsegtető helyzet adódott – a második félidő elejéig kihasználatlanul. A fordulást követően a vendégek törték fel előbb ellenfelük védelmét, ám előnyük tudatában túlságosan is visszahúzódtak a saját kapujuk elé, így a Cruzeiro szinte percenként veszélyeztette Rogério Ceni kapuját, aminek meglett az eredménye. a 77. percben Mota a hálóba vágta a kapusról kipattanó labdát.Országos bajnokság (Campeonato Brasileiro)
24. forduló:
Vitória–Paysandu 1–1 (Alecsandro 35., ill. Zé Augusto 80.),
Atlético PR–Paraná 1–0 (Rogério Correa 77.),
Criciúma–Sao Caetano 0–1 (Adhemar 13.),
Fortaleza–Fluminense 3–1 (Marcos Paulo 47., 75., Finazzi 85., ill. Romário 5. – 11-esből),
Juventude–Ponte Preta 0–0,
Goiás–Vasco 3–1 (Gustavo 46., Dimba 50., 58. – a másodikat 11-esből, ill. Donizete 27.),
Cruzeiro–Sao Paulo 1–1 (Mota 77., ill. Gustavo Nery 50.),
Santos–Atlético MG 3–3 (Elano 51., 59., Renato 81., ill. Kim 13., Guilherme 31., Luiz Alberto 84.),
Internacional–Coritiba 1–0 (Nilmar 58.),
Flamengo–Bahia 6–0 (Fernando 45., Edílson 52., 71., 89., Rafael 67., 69.),
Corinthians–Figueirense 0–1 (William 82.),
Guarani–Gremio 2–0 (Bruno Quadros 58., Alex 83.)
Az élcsoport: 1. Cruzeiro 48 pont, 2. Santos 45, 3. Sao Paulo 43, 4. Internacional 41, 5. Atlético MG 39 (43–34), 6. Coritiba 39 (36–29)