Pittsburgh: egy újabb nagyon nagy vizit

I. SZ.I. SZ.
2006.01.24. 01:07
Történelmet írt a Pittsburgh Steelers, amely az NFL rájátszásának 12 csapatosra bővítése, azaz 1990 óta elsőként, hatodik kiemelt létére jutott be a Super Bowl-ba. Mindehhez sorozatban három playoff-meccset kellett idegenben megnyernie. A mostani, viszonylag sima mérkőzésen Ben Roethlisberger nemcsak osztogatta a touchdown-passzokat, a negyedik negyedben maga is befutott a Broncos gólterületére. A másodéves irányító fiatal kora ellenére hetedik rájátszásbeli meccsére és első Super Bowljára készülhet.A négyszeres bajnok Pittsburgh hatodszor játszik nagydöntőt, az NFC-t megnyerő, 30 éve megalapított Seattle viszont most mutatkozik be a fináléban. A Seahawks más utat járt be, mint a Steelers. Első kiemeltként csak két meccset játszott, azokat is otthon, a két, legalacsonyabban rangsorolt gárda ellen. A hatodik Washingtonnal egy hete még megszenvedő együttes ezúttal könnyedén fektette két vállra a roppant gyatra támadómunkát végző Carolinát.

NFL, RÁJÁTSZÁS, FŐCSOPORTDÖNTŐK
AFC: Denver Broncos–Pittsburgh Steelers 17–34 (0–3, 3–21, 7–0, 7–10).
P: Elam (mezőnygól, 20. perc), Lelie (touchdown, passz Plummertől; jutalomrúgás: Elam; 42.), M. Anderson (TD, futás; Elam; 52.), ill. Reed (MG, 11. és MG, 46.), C. Wilson (TD, Roethlisberger; Reed; 16.), Bettis (TD, futás; Reed; 28.), Ward (TD, Roethlisberger; Reed; 30.), Roethlisberger (TD, futás; Reed; 57.)

NFC: Seattle Seahawks–Carolina Panthers 34–14 (10–0, 10–7, 7–0, 7–7). P: Stevens (TD, M. Hasselbeck; J. Brown; 10.), J. Brown (MG, 13. és MG, 26.), Alexander (TD, futás; J. Brown; 16. és TD, futás; J. Brown, 54.), D. Jackson (TD, M. Hasselbeck; J. Brown; 34.), ill. S. Smith (TD, punt-visszafutás; Kasay; 21.), D. Carter (TD, Delhomme; Kasay; 55.)