Ízelítőként néhány részlet a FourFourTwo magazin interjújából.
– Hogyan került a Millwallba 1992-ben?
– Én nyertem az Ezüstlabdát az ifi-világbajnokságon, és többen felfigyeltek rám. Bruce Rioch Seattle-ben volt edző, figyelte az amerikaiakat, és a Millwall élére kerülve esélyt adott. Egy hónapos próbajátékon voltam, beleesett a karácsony és az újév, el is kezdett hullani a hajam! Hat hetet vártam a munkaengedélyemre, végül február közepén írtam alá a szerződésem. Közben kirúgták Riochot, a helyére Mick McCarthy került, és komolyan elkezdtem aggódni. McCarthy leültetett, és azt mondta, minden valószínűség szerint játszani fogok, csináljam, amit addig, mert azt akarja, hogy versengjünk a helyekért. Végül négy év alatt több mint kétszáz mérkőzésen voltam kezdő.
– A Leicestert 1999-ben hagyta ott, és a Rayo Vallecano játékosa lett, ahol a spanyol válogatott és a Real Madrid későbbi edzőjével, Julen Lopeteguival kellett megküzdenie a helyért. Jó kapus volt?
– Nagyon jó, és azon kevesek egyike, aki a Real Madridban és a Barcelonában is védett. A mi szakmánk legnehezebb része, hogy egyszerre csak egyvalaki állhat a kapuban, emiatt volt köztünk egy kis feszültség. A sajtó jól felkapta, de én kerültem ki jól a történetből. Ő állhatott be, amikor sérült volt a vállam, de jól fejeztem be az első idényem a csapatban.
– Tényleg egy kastélyban laktott, amikor a Borussia Mönchengladbach játékosa voltál?
– Igen! Még a frankok idején épült, és az ezernyolcszázas években leégett. Nem sokkal később a német örökség részének nyilvánították. Egy fickó megvette a családjának, de elvált, így inkább bérbe adta. Megbeszéltem a feleségemmel és a gyerekekkel, és belevágtunk. Különleges időszakot töltöttem Gladbachban, megfelelően felkészített a 2006-os világbajnokságra, amelyet éppen Németországban rendeztek.
– Miért van az, hogy az Egyesült Államokból mindig jó kapusok érkeznek?
– Erre nincsen logikus magyarázat. Mondhatnám, hogy mifelénk az olyan sportokat kedvelik, amelyeket kézzel játsszák, de ez nem ilyen egyszerű. Volt egy időszak, amikor négy amerikai kapus is kezdő volt a Premier League-ben. De ebből sem lehet levonni semmilyen következtetést. Ugyanabban az időben volt három kiváló finn is, ma viszont nincsen már belőlük egy sem. Ez inkább valamilyen generációs dolog lehet.
A teljes interjút elolvashatja a FourFourTwo.hu-n, ide kattintva!