Bundesliga: csak a Gladbach veretlen a Bayern mellett, klubrekord!

2014.11.02. 17:41
A veretlenek csatájában a Gladbach térdre kényszerítette a Hoffenheimet (Fotó: Reuters)
Két, a forduló előtt még veretlen csapat nyitotta a német labdarúgó Bundesliga vasárnapi játéknapját: a Borussia Mönchengladbach 3–1-re győzött a Hoffenheim ellen, elvéve a vendégek veretlenségét, egyben beállítva egy 44 éves klubcsúcsot. Szalai Ádám a 68. percben állt be a vendégcsapatba. A Freiburg győzelmével már nincs nyeretlen csapat a ligában, a Borussia Dortmund viszont kieső helyen áll a 10. forduló után!

A Gladbach a 12. percben André Hahn góljával került előnybe egy szép kombináció után, Anthony Modeste a 30. percben válaszolt. Mindössze két percig örülhetett a Hoffenheim, mivel Hahn és Herrmann fordított szereposztásban ismét lecsapott: most Hahn készített elő, Patrick Herrmann fejezte be a Mönchengladbach akcióját. A mezőny legjobbjának bizonyuló Herrmann az 52. percben kétgólos előnyhöz juttatta a Gladbachot, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Szalai Ádám a 68. percben állt be Modeste helyére, de nem tudott segíteni csapatán. A Mönchengladbach sorozatban tizenhetedik tétmérkőzésén maradt veretlen, ezzel beállította a 44 éve, Hennes Weisweiler edzősége alatt elért klubrekordot.

Az eddig becsülettel vitézkedő újonc Paderborn a leggyengébb idegenbeli mérleggel álló Herthát fogadta, a berliniek pedig nem cáfoltak rá (rossz) hírükre: Salomon Kalou fejesével ugyan egyenlíteni még tudtak, de a második félidőben meghajoltak a házigazdák előtt.

A Freiburg a Bundesliga egyetlen nyeretlen csapataként várta a 10. fordulót, de nem így zárta: Vladimir Darida tizenegyesgólja három pontot jelentett az SC-nek a Köln otthonában. A Freiburg győzelmével osztályozós helyre lépett előre, így a kieső pozíciókban a borzalmasan szereplő Dortmund és a Werder Bremen található!

NÉMET BUNDESLIGA, 10. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 3–1
(Hahn 12., P. Herrmann 32., 52., ill. Modeste 30.)
Paderborn–Hertha BSC 3–1 (Bakalorz 28., Kachunga 52., Meha 76., ill. S. Kalou 41.)
1. FC Köln–Freiburg 0–1 (Darida 51. – 11-esből)

1. Bayern München 10 7 3 23–3 +20 24
2. Wolfsburg 10 6 2 2 20–9 +11 20
3. Mönchengladbach 10 5 5 15–5 +10 20
4. Hoffenheim 10 4 5 1 14–10 +4 17
5. Bayer Leverkusen 10 4 4 2 17–15 +2 16
6. Hannover 10 5 1 4 7–11 –4 16
7. Paderborn 10 4 3 3 16–13 +3 15