A Napoli elhúzta a mézesmadzagot, aztán megverte az Intert

2013.12.15. 20:43
Dries Mertens a második Napoli-gól után (Fotók: Reuters)
A Serie A 16. fordulójában Nápolyba látogattak a fekete-kékek, de veréssel távoztak. A Napoli négy gólt szerzett, ami lehetett volna öt is, de Pandev kihagyta a tizenegyest. Az Inter jól küzdött, de a szépítésen kívül egyenlítésre már nem futotta az erejéből. Ezzel a Napoli két pontra megközelítette a Romát, az Inter pedig maradt az ötödik.

Az Inter kezdte élénkebben a meccset, a milánói vendégek bontakoztak ki először a szurkolók keltette sűrű füstből. Akár a vezetést is megszerezhették volna, Cambiasso azonban ígéretes helyzetben gyengén lőtt. Ezt aztán hamarosan meg is bánták a vendégek, mert a 9. percben megszerezte a vezetést a Napoli.

Nagatomo akart felszabadítani fejjel, hajmeresztő módon éppen Higuaín elé fejelte a labdát, az argentin erre az álmélkodó védők között már lövésre is lendítette a lábát, és 15 méterről kilőtte Handanovic kapujának jobb alsó sarkát. 1–0

A Napoli visszaállt, és kontrákból igyekezett zavart kelteni az Inter védelmében. A vendégek jöttek előre, de a tizenhatos környékére érve lelassult a támadásuk, nem nagyon tudtak mit kezdeni a nápolyi védőkkel. A 25. percben majdnem növelte előnyét a nápolyi gárda, de egy jobb oldali akció után Insigne 15 méteres, óriási lövése messze kipattant a bal kapufáról.

Ettől aztán megnyugodott a Napoli, nem nagyon erőltette a támadásokat, várta a lehetőséget, mint macska az egeret. Csakhogy az Inter nem kívánta eljátszani ezt a szerepet, feltámadt, és egyenlített!

A 35. percben Guarín adott suta mozdulattal jobbról középre, de így lett jó, mert Palácio átlépte a labdát, Álvarez még valahogy továbbkotorta, magányosan érkezett az időközben újra egészséges Cambiasso, aki 9 méterről bevarrta a léc alá az Internazionale egyenlítő gólját. 1–1

Ezzel elindult a félidő végén egy flúgos futam újabb három góllal. Előbb a 39. percben újra megszerezte a vezetést a Napoli. Dzemaili kapott jó labdát, amellyel elindult a kapu felé, de a tizenhatosnál útját állta Ranocchia. Dzemaili forgolódni kezdett, mire érkezett Mertens, aki 17 méterről a szabadon maradt labdát bevágta az Inter kapujába. 2–1

A vendégek még kis sem bosszankodhatták magukat, a 41. percben máris kétgólos hátrányba kerültek. Gyors Napoli-támadás indult meg középen, Mertens megint eljutott a tizenhatosig, nem passzolt, hanem lőtt, az erős löket kijött Handanovicról, éppen a kipattanóra startoló Dzemaili elé, aki közelről bepasszolt a Napoli harmadik gólját. Az Inter védelme ezúttal is a közeli néző szerepét játszotta el. 3–1

Callejón (felül) és Dzemaili sajátos gólöröme

Úgy hihettük, megrogyott az Inter, de Mazzarri csapata máshogy gondolta, és az első félidő hosszabbításában összejött a szépítés. A nagyon harcos Guarín megbűvölte a Napoli bal oldali védelmét, középre lőtte a labdát, amelyről mindenki, még Cabral is lemaradt, nem úgy Nagatomo, aki három lépésről a kapuba tuszkolta az Inter szépítő gólját. 3–2

A második félidőben a Napoli nem siettette az akciókat, várta, hogy jöjjön előre az Inter, amely jött is, de a szervezett védelem ellen elfogyott a tudománya. Az első félidő őrült végjátéka után kevesebb lett a helyzet, a fordulatot a 66. perc hozta, amikor Guarín kis híján egyenlített – a Napoli kapusa bravúrral mentett.

A 71. percben egy buta szabálytalanság után Álvarez (Inter) mehetett zuhanyozni, mivel belekapott kézzel egy labdába, amiért sárga lap járt, de mivel ebből már volt neki egy, jött a piros is.

Ekkor az Inter mintha lélekben feladta volna a meccset, és a 81. percben Callejón egy gyors kontra után növelte is az előnyt. 4–2

Az utolsó percekben a Napoli újabb gólokat szerezhetett volna, de minden kimaradt, még a tizenegyes is az utolsó percben, amelyet Pandev jól helyezett, de gyengén lőtt, ezért Handanovic védeni tudott.

Összességében megérdemelt Napoli-győzelem született, elsősorban azért, mert az Inter védelme rendkívül gólképesnek bizonyult ezen a meccsen, márpedig így szinte „vereségre voltak ítélve” a motivált hazaiak ellen.

Ezzel a győzelemmel a Napoli tovább tapad az élmezőnyre, az Inter pedig maradt az ötödik helyen, de az élboly távolodik tőle.

OLASZORSZÁG, SERIE A
16. FORDULÓ

Napoli–Internazionale 4–2 (Higuaín 9., Mertens 39., Dzemaili 41., Callejón 81., ill. Cambiasso 35., Nagatomo 45.)