C. Ronaldo mesterhármasával és rekordjaival nyert a Real

2014.12.06. 19:59
Ha CR mosolyog, a Real Madrid szárnyal (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a listavezető Real Madrid a Celta Vigót látta vendégül, és Cristiano Ronaldo mesterhármasával könnyedén győzött, ezzel már 18-as győzelmi szériában van.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
14. FORDULÓ
Real Madrid–Celta Vigo 3–0 (C. Ronaldo 36. – 11-esből, 65., 81.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Elche–Atlético Madrid 0–2 (Giménez 16., Mandzukic 53.)
Athletic Bilbao–Córdoba 0–1 (Gilasz 23.)
Deportivo–Málaga 0–1 (Sergi Darder 21.)

Sorozatban a 18. győztes meccsére hajtott a Real Madrid a Celta Vigo ellen, és amilyen formában az utóbbi időben a hazaiak voltak, kevesekben lehetett szemernyi kétség afelől, hogy meg is szerzik.

Az első félidőben jól tartotta magát a Celta, és bár helyzetbe nem kerültek a vigóiak, elég sok borsot törtek a madridiak orra alá. A félidő legszebb jelenete az volt, amikor Bale szerzett labdát a tizenhatoson belül, mivel azonban lövéshez nem jutott, Illarramendihez játszott, aki C. Ronaldót játszotta meg magasan, a portugál ász pedig látványos ollózással akart gólt lőni, és nem is sokat tévedett, mert alig arasznyival ment fölé a labda.

Csak nem akart azonban megszületni a vezető gól, ezért aztán a játékvezető is besegített. A 36. percben C. Ronaldo váltott gólra egy ajándék tizenegyest, amelyet azért kapott, mert eljátszotta, hogy visszahúzták. A találat ennek ellenére érvényes volt, megszerezte a vezetést a hazai csapat. 1–0

A gól megfogta a Celtát, a vendégek méltatlankodtak is rendesen, de az első félidőben már nem változott az állás.

A második félidőt is agilisan kezdte a vendégcsapat, többet is volt a labda a Celtánál, de mivel a Real védelmén nem tudott átjutni, a második félidő első valamirevaló támadását góllal fejezte be a hazai csapat. A 65. percben Cabral mentett ügyetlenül egy tétova Real-támadásnál, és a rossz fejes után a labda éppen C. Ronaldo elé pottyant, aki 15 méterről, kapásból a bal alsóba zúdította a Real Madrid második gólját. 2–0

Innentől már csak az volt a kérdés, hogy megszerzi-e C. Ronaldo a 200. spanyol bajnoki gólját, és hát azért vannak a jó barátok, hogy ebben segítsenek neki. Marcelo volt a legjobb közülük…

A 81. percben ugyanis Bale játszott Marcelóhoz, aki balról átívelt a jobb oldalra, ahol érkezett Cristiano Ronaldo, és 5 méterről, nagy magányában csak a bal alsóba kellett pofoznia a labdát. 3–0

Nem volt elég a kétszáz, de ez volt a 23. triplája a ligában, ezzel egyedüli rekorder lett. Csak a legvadabb elmék lennének képesek megtippelni, hogy még hány rekordot ad át a múltnak a portugál.

A Celta egyáltalán nem játszott rosszul, de a gyenge támadójáték kevés volt a Madrid ellen. Maximum az a tudat vigasztalhatja őket, hogy mostanában kevés csapat tud méltó ellenfele lenni Ronaldóéknak. A Realnak tehát megvan a 18. győztes tétmeccse, ha legközelebb is nyer, megelőzi a legendás 2005–2006-os Barcát, amelynek szintén 18 győzelme van.

1. Real Madrid 14 12 2 51–12 +39 36
2. Atlético Madrid 14 10 2 2 27–12 +15 32
3. Barcelona 13 10 1 2 31–6 +25 31
4. Sevilla 13 8 2 3 24–17 +7 26
5. Valencia 13 7 3 3 24–12 +12 24
6. Málaga 14 7 3 4 17–14 +3 24
7. Villarreal 13 6 3 4 19–14 +5 21
8. Celta Vigo 14 5 5 4 17–16 +1 20