Úszó Eb: két magyar is középdöntős férfi 100 m gyorson

2010.08.12. 10:12
Két magyar jutott be a középdöntőbe férfi 100 méter gyorson a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A kilenc előfutamból Keresztes Mátyás első magyarként a negyedik előfutamba kapott besorolást, és futamában a nyolcadik helyen végzett 51.59 másodperccel.

Következett a mieink közül Makány Balázs, aki fél távnál a nyolcadik helyen fordult, végül 50.17-tel bejött a második helyre, azonban nem tudott ötven másodperc alá menni, így ez is kevésnek bizonyult számára a továbbjutáshoz.

Takács Krisztián futamában többek között Paul Biedermann is visszalépett, a magyar 49.91 másodperccel a negyedik helyen ért célba. Pályafutása során először úszott Takács ötven másodperc alatt, jó formában van.

Az utolsó előfutamban Kozma Dominik a harmadik helyen végzett és a hetediken zárt, de 49.79-cel így is a legjobb magyar lett.

Kozma a 17., Takács a 18. helyen végzett, de az országkvóta miatt – egy nemzetet a középdöntőtől már csak ketten képviselhetnek – bekerültek a  középdöntőbe.

Makány 24., Keresztes 52. lett, a legjobb idővel az orosz Jevgenyij Lagunov (48.50) lépett tovább.