Az eseményen az ötszörös olimpiai bajnok Keleti Ágnes barátai, egykori tanítványai mellett Shay Abrahamy, a Wingate Intézet igazgatója, illetve Yael Arad cselgáncsozó olimpikon, az Izraeli Olimpiai Bizottság elnöke is felszólaltak, majd emléktáblát avattak abban a csarnokban, ahol annak idején az ötszörös magyar olimpiai bajnok izraeli tornászok egész generációit nevelte fel.
Április 16. a holokauszt magyarországi áldozatainak is az emléknapja, s a dátum az idén szinte egybe esik Jom Hasoával, Izrael Állam a holokauszt mártírjainak és hőseinek szentelt emléknapjával – ez adja a csarnok névadóünnepségének időzítését.
Keleti Ágnes maga is holokauszt-túlélő, aki világraszóló sikereit a világháború és a vészkorszak borzalmait követően érte el és nyert öt olimpiai aranyérmet Magyarországnak, mielőtt az 1956-os forradalom és szabadságharc leverése után Izraelben települt le, ahol aztán 34 éven keresztülkészítette fel izraeli tornászok generációit edzőként a Wingate Intézet most róla elnevezett termében.