Bajnokhoz méltó módon győzte le a Videoton a Pécset

2011.08.20. 19:37
Oliveira (balra) bemutatkozott, Elek gólt szerzett a Vidiben (Fotó: Németh Ferenc)
Túlzás nélkül állíthatjuk: rangadót rendeztek Székesfehérváron, ahol a címvédő Videoton a még veretlen, a forduló előtt a dobogón álló Pécsi MFC-t fogadta. A találkozót a végig jobban játszó hazai csapat nyerte meg 4–1-re.

Két bajnok találkozott ma egymással, hiszen a házigazda Videoton az élvonalban, a vendég Pécs a másodosztály Nyugati csoportjában szerzett aranyérmet. Másképpen fogalmazva: a mostani harmadik látogatott a jelenlegi nyolcadik helyezetthez, de a reális erőviszonyoknak megfelelően érezhető tisztelettel viseltetett a Videoton iránt a baranyai csapat, és az első negyedórában főként a védekezésre koncentrált. A 17. percben némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Paulo Sousa-alakulat: Nikola Mitrovics lövését Nenad Todorovics kézzel hárította, a jogos büntetőt pedig André Alves váltotta előnyre.

Dibusz úszott a levegőben

Nem sokáig állt az eredményjelzőn 1–0, hat perc múlva eltűnt onnan a nulla, amikor Pintér Attila 19 méteres szabadrúgása a sorfal szélén felugró Álvaro Brachi mellkasáról a bal sarokba pattant. A kapus, Tomás Tujvel éppen a másik sarok felé indult el, ahová eredetileg irányozta Pintér a játékszert. Attól sem kellett félni, hogy az 1–1 beleég a kijelzőbe, mert két perc múlva ismét vezetett a Videoton: André Alves ugratta ki a debütáns Filipe Oliveirát a jobb szélen, a légiós szépen tekert középre, ahol az ötösön Elek Ákos megelőzte Lantos Leventét, és a kapu közepébe fejelt. A 2–1 aztán már jó ideig fennmaradt, mert a félidőben több gól már nem esett, köszönhetően elsősorban a pécsiek most is remeklő kapusának, Dibusz Dénesnek.

Jobban kezdte a második félidőt a Videoton, előbb Sándor, majd Brandao lőhetett volna a bal oldalról gólt, ha nem fölé-mellé trafál ziccerben. Hasonló helyzetben a 61. percben Alves a 11-es pontról gyatrán a jobb alsó mellé gurított, és ettől már Paulo Sousa is kezdett besokallni a kispadon – kollégája, Mészáros Ferenc már az első percektől kezdve ezer fokon izzott, és hőmérsékletét állandó szinten tartották fiai szépszámú hibái.

Még mielőtt végleg unalomba fulladt volna a találkozó, a 69. percben Mitrovics sokadik kiváló labdájával Brandao ugrott ki a jobb szélen, és mielőtt a késlekedő Todorovics odaért volna, hat méterről a rövid sarokba bombázott. 3–1

Dicséretére legyen mondva, nem állt le a Vidi, hiszen további gólhelyzeteket is kialakított. Alves kétszer is fölé lőtt az ötösről, ahonnan a csereként beálló Polonkai Attila a kapufát találta el, Sándor pedig hiába vitte egymaga a kapusra a labdát, képtelen volt megverni Dibuszt.

A szintén a kispadról beszálló Nikolics Nemanja, Gosztonyi András kettős viszont megadta a kegyelemdöfést: utóbbi futtatta előbbit, aki elvitte a kapus mellett a labdát, és közelről a kapuba belsőzött.

A 4–1-es eredmény már nem változott: a Paulo Sousa-éra alatti legjobb, legélvezetesebb játékával magabiztosan győzött a bajnokságban még veretlen Pécs ellen az eddig nemigen meggyőző Videoton.