A Nyíregyháza a 90. percben mentett pontot a Zalaegerszeg ellen

2024.10.27. 14:53
Fotó: Szabó Miklós
A labdarúgó NB I 11. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Nyíregyháza odahaza 1–1-es döntetlenre végzett a Zalaegerszeg ellen.

NB I
11. FORDULÓ
Nyíregyháza Spartacus FC–Zalaegerszegi TE FC 1–1 (0–1)
Nyíregyháza, Városi Stadion, 5822 néző. V: Pintér Csaba
Gólszerző: Nagy D. (90.), ill. Mim (15.)

A forduló előtt három pont választotta el a táblázaton a két csapatot, de a Zalaegerszeg egy győzelemmel pontszámban beérhette volna a Nyíregyházát.

Az első félidőben a Nyíregyháza birtokolta többet a labdát, mégis a ZTE szerzett vezetést: a 15. percben Mim Gergely egy belőtt labdát közvetlen közelről lőtt a hazai csapat kapujába. A gól után is mezőnyfölényben volt a Nyíregyháza, ám úgy tűnt, a ZTE kihúzza a hátralévő időt és megszerzi a három pontot. A 90. percben azonban jött a csattanó: egy szöglet után Nagy Dominik fejjel megszerezte csapata egyenlítést jelentő találatát. 1–1