NB II: rangadót nyerve állt élre a Kisvárda, Bódi duplájával fordított a Barcika – ez történt eddig a 11. fordulóban!

2024.10.27. 12:50
A Kisvárda és a Szentlőrinc azonos pontszámmal állt a dobogón. Képünkön Nagy Richárd (balra), a Szentlőrinc játékosa látható egy korábbi bajnokin (Fotó: Török Attila)
Három mérkőzést rendeztek vasárnap kora délután a labdarúgó NB II 11. körében. A forduló rangadóján a Kisvárda 2–1-re nyert Szentlőrincen és a tabella élére állt. Második helyre lépett előre a Kazincbarcika, amely Bódi Ádám duplájával fordított és hat év után győzte le újra a Szegedet. A Honvéd hamar előnybe került Békéscsabán, végül emberhátrányban az 1–1-es döntetlennek is örülhetett. 17 órától a BVSC ezúttal Tatabányán meccsel a Budafokkal, a Tatabánya Csákvárra látogat, a Soroksár az Ajkát fogadja. Kövesse velünk a meccsek alakulását ebben a cikkben, ezen kívül valamennyi találkozóról online közvetítést adunk, ezeket a párosítások melletti linken érhetik el. Kommenteljen, mondja el a véleményét!

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

Cikkünk folyamatosan frissül...

A 13 órakor kezdődött mérkőzések végeredményei:
Békéscsaba 1912 Előre–Budapest Honvéd FC 1–1 (Pintér N. 26., ill. Simon B. 10.) – Kiállítva: Kulbacsuk (40., Honvéd)vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc–Kisvárda Master Good 1–2 (Tarcson 90+5., ill. Molnár G. 75., Dinnyés O. 88. – öngól) – Kihagyott 11-es: Cipetic (36., Kisvárda) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kolorcity Kazincbarcika SC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2–1 (Bódi Á. 65. – 11-esből, 90+4. ill. Novák Cs. 52.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Később kezdődik:
17.00: BVSC-Zugló–Budafoki MTE (helyszín: Tatabánya) – élőben az NSO-n!
17.00: Aqvital FC Csákvár–Opus Tigáz Tatabánya – élőben az NSO-n!
17.00: Soroksár SC–FC Ajka – élőben az NSO-n!

Szombaton játszották:

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Mezőkövesd, Városi Stadion, 450 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Dobos Dávid)
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Kállai K., Bora, Varjas, Vajda S. – Zachán, Zvekanov (Bányai, a szünetben) – Bartusz (Harsányi, 84.), Cibla, Horváth Kevin (Posztobányi, a szünetben) – Szalai J. (Krausz R., 60.) Vezetőedző: Csertői Aurél
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Vajda R., Gajág (Lépő, 85.), Turi T. – Horváth D., Major S. – Koszovcsuk (Cipf, a szünetben), Kirchner, Kiss B. (Kócs-Washburn, 76.) – Horváth P. (Debreceni, 72.) Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Kirchner (15.)
Csertői Aurél: – Tisztában voltunk azzal, hogy a Kozármisleny hosszú indítások után fog helyzeteket kialakítani, ezeket sajnos végig rosszul reagáltuk le. Az első félidőben játékban is gyengék voltunk, bátortalanul futballoztunk, a támadójátékunkból hiányzott a minőség. A szünet után szerkezetet váltottunk, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, de a kontráik életveszélyesek voltak, nálunk pedig továbbra is hiányoztak a villanások. Azért azt hozzá kell tennem, hogy ennyi rögzített játékhelyzet után végül illett volna egy döntetlent kihoznunk ebből a mérkőzésből.
Pinezits Máté: – Az első huszonöt percben megvalósítottuk, amit terveztünk, szenzációs gólt szereztünk, majd utána elkezdődött egy „sakkjátszma” – először magunkkal, majd a szünet után az ellenféllel, akik ritmust váltottak. Többen lázas betegséggel küzdöttek a héten, így vállalták a játékot, emiatt a hajrában úgy nézett ki, mintha emberhátrányban lennénk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, remekül vizsgázott mindenki!